Vestuvių planavimas užsienyje. Nuo ko pradėti?

Su kiekviena diena mūsų galimybės keliauti itin didėja, o neretai pasiūlymų vykti į užsienio šalis sulaukiame itin patraukliomis kainomis. Vis dažniau žmonėms kyla mintis ir savo svarbiausią gyvenimo šventę atšvęsti ne Lietuvoje, o išvykus į šiltus ar egzotinius kraštus. Kai kurių porų netgi svajonė yra jauki ir nedidelė ceremonija ant jūros kranto arba egzotiškoje šalyje palmių paunksmėje. Taigi, trumpai apžvelkime nuo ko turėtume pradėti, jeigu planuojame savo svajonių vestuves užsienyje savarankiškai.

Vestuvių fotografai

Tiek vykstant į užsienį, tiek planuojant vestuves Lietuves verta nemažai laiko skirti gero ir profesionalaus vestuvių fotografo paieškai. Vestuvių fotografai tiek užsienyje tiek Lietuvoje konkuruoje, o kad išsirinktumėte geriausią, reiktų remtis rekomendacijomis, specialistų žinomumu, jų patirtimi ir pasidomėti jo atliktais darbais. Dažnas stereotipas, kad vestuvių fotografas iš Lietuvos labai brangiai kainuos. Čia reikėtų turėti omenyje, kad visos vestuvių fotografo kelionės išlaidos yra derybų klausimas.

Neretai, jeigu vestuvių fotografas nėra lankesis šalyje, kurioja planuojate savo vestuves, bus sužavėtas minties pamatyti naują šalį, įgyti daugiau patirties svetur, bei tobulinti savo šgūdžius kitoje aplinkoje. Tokios galimybės vestuvių fotografui atrodo itin svarbios jo karjeros perspektyvoje. Galimos įvairios derybos, tarkime, kad jūs apmokate skrydžių bileitus, tačiau siūlote apgyvendinimą paprastesniame viešbutyje, nei patys gyvensinte.

Tikrai savo srities profesionalas supras jūsų situaciją, o galbūt netgi pats pasiūlys atvykti nemokamai, o savp paslaugų įkainių nedidins. Nereikėtų turėti omenyje, kad jeigu planuojate vestuves užsienyje, tai vestuvių fotografas yra tik darbo jėga, tai yra žmogus, kuris jūsų svarbiausią dieną nėš gerą nuotaiką ir kurs jūsų gyvenimo istorija fotokadruose. Todėl priimkite visus vestuvių fotografo pasiūlymus ar svarstymus kaip savo gero draugo.

Planuojamas biudžetas

Primiausia derėtų nuspręsti koks yra jūsų planuojamo šventės maksimalus biudžetas. Vėliau aptarti kokia pinigų suma būtų optimaliausia organizuojant savąją šventę. Žinodami savo galimybes, galėsite pradėti naršyti Pasaulio žemėlapį. Taip pat vertėtų kartu poroje apsvarstyti ar norite vestuvių vienu du ar norėtumėte, kad į jas vyktų artimieji, o galbūt planuojate tokias vestuves, kuriose dalyvautų ir artimiausi draugai?

Šalies pasirinkimas

Žinodami savo galimybes reiktų apsispręsti kokios šaly ar krypties pageidausite. Jeigu norėsis vieni du ir biudžetas nesikandžioja galite rinktis ir tokias kaip Karibų jūros šalis,Seišelių ar Maldyvų salas. Norėdami pigesnių ir su artimaisiais arba draugų būrių, o planuojamas biudžetas nėra auksu tempiamos vežėčios, siūlome toli nesižvalgyti ir rinktis gerai žinomus ir populiarius Europos kurortus. Tokios šalys kaip Graikija, Italija, Ispanija ar Kipras bus puikios.

Kelios pagrindinės savybės, tai jog šiltasis periodas čia išsilaiko iki spalio mėnesio, kelionė į šias šalis nėra tolima ir neišvargintų artimųjų, ypatingai jeigu vestuvėse turėtų dalyvauti vyresnio amžiaus asmenys, bei kūltūrų panašumai artimiesiems, draugams ir patiems nesukels didelio šoko.

Taigi, spėjome aptarti tris pačius pagrindinius aspektus, planuojant savo vestuvių šventę užsienyje. Žinoma, dar galime kalbėti apie apgyvendinimą ir ceremoniją, tačiau šiems procesams reikėtų skirti laiko daugiau, kai yra randami sprendimai pirmiesiems trims akcentuotiems.