Pravartūs patarimai ieškantiems darbo

Ieskantiems darbo

Ar kada nors esate girdėję palyginimą, jog darbo paieškos yra labai panašios į pasimatymą? Ieškantiems antrosios pusės gali būti labai paprasta pasinaudoti internetu ir surasti žmogų pirmajam pasimatymui, tačiau visa tai, kas įvyksta po to, yra gerokai svarbiau. Ar pirmasis pasimatymas (pirmasis darbo pokalbis) pavirs į ilgalaikius santykius? Ar vis dėlto tai bus tik dar viena nesėkmė?

Darbo paieškos gali būti sudėtingas procesas. Ir šiuo atveju turėtų būti kalbama ne tik apie „darbo suradimą“. Gerokai svarbiau, kad darbas, kurį surasite, jums būtų tinkamas – būtent toks, koks nepriekaištingai atitiktų jūsų dabartinius ir ateities lūkesčius. Tuo tarpu, jei jūs pirmuoju bandymu pasirinksite netinkamą darbą, neilgai trukus jums teks dar kartelį pakartoti visą darbo paieškų procesą. Be to, visas darbo paieškos procesas yra keliantis didelį stresą, todėl taip pat turėtumėte pasistengti formuodami savo gyvenimo aprašymą nepasirodyti lyg būtumėte iš tų žmonių, kurie savo darbo vietą yra linkę keisti labai dažnai.

Kadangi darbo paieškos visuomet reikalauja didelių laiko sąnaudų ir didžiulių pastangų, susidūrus su nesėkme viskas gali atrodyti dar sudėtingiau. Tuomet jūs galite jaustis visiškai palūžę ir jums gali trūkti motyvacijos. Todėl siekiant, kad taip nenutiktų – nepaisant to, ar sprendžiate klausimą, koks darbas Vilniuje, ar darbas Utenoje jums galėtų tikti geriausiai – pateikiame kelis praversti galinčius patarimus.

Supraskite, ko jūs ieškote

Prieš pradėdami darbo paieškas jūs turėtumėte skirti pakankamai savo laiko tam, kad galėtumėte būti visiškai tikri dėl savo ieškomo darbo tinkamumo. Tuo tarpu, jei jūs dar nežinote, ko jūs iš tikrųjų norėtumėte ir kokio pobūdžio darbas jums galėtų tikti geriausiai, visų pirma galite sudaryti savo prioritetų sąrašą. Tai turėtų jums praversti bandant suprasti, kokia linkme jūs turėtumėte judėti. Tuomet, kai prieš savo akis turėsite tokią informaciją, jums beliks pasinaudoti darbo skelbimų portalais, kuriuose galėsite rinktis iš didelės darbo pasiūlymų pasiūlos.

Darbas Utenoje

Pasidomėkite plačiau

Nedarykite vienos ir tos pačios klaidos – neskubėkite pateikinėti savo gyvenimo aprašymo prieš tai tinkamai neišsiaiškinę svarbių detalių. Ženkite tvirtą žingsnį pirmyn pabandydami pasidomėti plačiau. Pasinaudokite tokiais socialiniais tinklais kaip „LinkedIn“ ar „Facebook“ tam, kad galėtumėte suprasti, ar konkrečioje jus sudominusioje įmonėje dirba jums pažįstami žmonės. Jei tokius žmones jums pavyksta atrasti, užduokite jums svarbius klausimus ir pasidomėkite pačia įmone, darbo pobūdžiu bei kt. Be to, tokie jūsų turimi vidiniai kontaktai galėtų potencialiam darbdaviui pateikti ir rekomendacijas, tokiu būdu padidinant tikimybę gauti darbą.

Pasiruoškite darbo pokalbiui

Nemanykite, kad darbo pokalbis yra skirtas tik darbdaviui sužinoti apie savo potencialų darbuotoją. Darbo pokalbis yra lygiai taip pat svarbus ir ieškantiems darbo vartotojams. Dėl šios priežasties darbo pokalbio metu jūs taip turėtumėte užduoti jums svarbius klausimus. Anaiptol ne visa informacija būna pateikiama darbo pasiūlymo skelbime ir taip pat ne visą informaciją potencialus darbdavys pateikia pirmojo darbo pokalbio metu. Dėl šių priežasčių jūs turite patys imtis iniciatyvos ir išsiaiškinti visą tai, kas jums neduoda ramybės. Be to, tai parodys potencialiam darbdaviui, kad jus iš tikrųjų domina jo siūloma darbo pozicija.

Ir nors akivaizdu, kad net ir viską padarius tinkamai darbo galima negauti, vis dėlto jūs turėsite kur kas didesnę tikimybę sulaukti teigiamo atsakymo, jei tinkamai pasiruošite. Todėl ieškodami darbo būkite tikri, kad skiriate pakankamai laiko, dėmesio ir pastangų.