Buhalterines paslaugos Vilniuje: kodėl tai taip svarbu?

Kaip žinia, buhalteris – viena svarbiausių pareigybių įmonėje, nepriklausomai nuo šios veiklos srities. Visgi aplaidžiai teikiamos buhalterines paslaugos Vilniuje (ar bet kuriame kitame mieste) gali pridaryti daugybę rimtų nemalonumų ar netgi lemti įmonės bankrotą. Dėl šios priežasties vadovas, kalbant apie buhalterinę apskaitą, neturėtų likti nuošalyje. Būtina vidiniais įmonės teisiniais aktais apibrėžti buhalterinės apskaitos atlikimo tvarką bei aiškiai numatyti buhalterio atsakomybę. Tai gali padėti išvengti sumažinti straipsnyje aptariamų buhalterinės apskaitos klaidų bei su šiomis susijusios žalos tikimybę.

Taigi, kokios yra dažniausiai pasitaikančios bei skausmingiausios buhalterių „֧nuodėmės“?

Mokesčiai. Kai kurie buhalteriai, klaidingai dėliodami pirmo ir ne pirmo būtinumo darbo, tam tikrus duomenis suveda ne laiku. Dėl tokio elgesio gali atsirasti ne tik mokesčių nepriemokos (visi suprantame, jog tai nėra gerai!), bet ir permokos, kuriomis būtų galima padengti dalį kitų įmokų.

Darbo užmokestis. Savaime suprantama, jog darbuotojai, laiku negavę atlyginimo, apie incidentą suskubtų informuoti vadovą ir ši buhalterio klaida greitai išlįstų į paviršių. Tačiau dažniausiai buhalterines paslaugos Vilniuje šioje srityje su taisyklėmis prasilenkia kitu atžvilgiu: darbo užmokestis skaičiuojamas šabloniškai, neatsižvelgiant į aktualias mokesčių reformas ar individualią kiekvieno darbuotojo situaciją. Apie faktą, jog vienas ar kitas darbuotojas susirgo ar buvo neapmokamose atostogose, vienas pirmųjų turėtų būti informuojamas buhalteris. Jei šis dėl savo aplaidumo, kompetencijos stokos ar kitų priežasčių naudos standartinį darbo užmokesčio apskaitos šabloną, natūralu, jog įsivels klaida. Gali būti, jog pastaroji bus išspręsta draugiškai, tačiau kilus  darbo ginčui ir šiam pasiekus teismą, įmonė neapsies be finansinių išlaidų dėl aplaidžiai suteiktos buhalterines paslaugos Vilniuje.

PVM deklaracijos. Buhalteriai, užsivertę darbais, gali tiesiog nespėti suvesti visų PVM deklaracijų į buhalterinės apskaitos sistemą. Atrodo, tai būtų teisėtas elgesys, kadangi įstatymai leidžia tikslinti duomenis. Tiesa, tokių darbų atidėlioti ir tuo piktnaudžiauti nederėtų. Įgaliotiems asmenims tikrinant įmonės buhalterinę apskaitą ir radus neatitikimų tarp duomenų bei pateiktų PVM deklaracijų, sankcijos užgriūtų įmonės vadovo pečius.

Finansinės atskaitomybės ataskaitos. Jei įmonės vadovas ne visiškai pasitiki buhalterio kompetencija ar atmintimi (klausimas, kam tokį darbuotoją apskritai reikėtų laikyti savo įmonėje?) bei nėra parengtų vidinių teisės aktų, apibrėžiančių pastarojo pareigas, šiam derėtų pasiteirauti, ar įmonės finansinės atskaitomybė ataskaitos buvo laiku pateiktos VMI bei VĮ Registrų centrui. Toks aplaidumas taip pat nėra dovanojamas.

Faktas, jog buhalterines paslaugos Vilniuje apskaita buvo atliktos aplaidžiai, dažnai „išlenda“ ne taip greitai ir, deja, skaudžiai. Informacija iš antstolių apie skolų išieškojimo proceso pradžią, kreditorių reikalavimas iškelti įmonei bankroto bylą bei paskelbti šią nemokia, mokesčių administratoriaus patikros ataskaita ar buhalterinės apskaitos perdavimas naujam buhalteriui: situacijos, kurių metu „yla“ dažniausiai ir „išlenda iš maišo“. Vienintelis „priešnuodis“ nuo tokios nepavydėtinos situacijos – kompetentingas bei patikimas buhalterinės apskaitos specialistas įmonėje.

Daugiau: https://jugma.lt/