Skalbimo technologijų kaita: kodėl turime džiaugtis šiuolaikinėmis automatinėmis skalbimo mašinomis?

skalbimo mašinų remontasŠvaros poreikį žmonės jautė visada – tiek šiandien, tiek tolimais mūsų protėvių laikais. Aišku, švaros suvokimas bei galimybės pastarąją išlaikyti kardinaliai skyrėsi. Jei šiandien į skalbinių krepšį metame vos vieną dieną nešiotą palaidinę, tai anksčiau tie patys rūbai buvo nešiojami savaitėmis ar net mėnesiais. Tokią situaciją lemdavo faktas, jog skalbimo technologijos mūsų laikais ir senovėje skyrėsi kaip diena ir naktis. Anksčiau švarą palaikyti padėdavo šaltinio vanduo, fizinė jėga bei stambus smėlis, tuo tarpu šiandien darbą iki minimumo palengvina modernios skalbimo mašinos. Galvos skausmu gali tapti nebent technikos gedimai, įtakoti gamybinio broko, prietaiso nusidėvėjimo ar mūsų pačių netinkamo elgesio (ši priežastis – viena dažniausių). Tiesa, ir ši problema greitai išsprendžiama: skalbimo mašinų remontas – dažnai siūloma paslauga.

Kaip skalbdavo anksčiau…

Pirmykščiai žmonės net sapnuoti nesapnavo, kaip pasikeis  skalbimo ritualas po daugelio metų. Anksčiau tekdavo tiesiog pritūpti prie vandens telkinio ir rūbą skalauti jame, įsisenėjusius nešvarumus bandant pašalinti trinant į akmenį ar stambesniu smėliu. Aišku, apie akinančią švarą bei audinį be dėmių negalima net kalbėti – tiesiog būdavo pašalinamas viršutinis purvo sluoksnis…Na, bent jau skalbimo mašinų remontas nebuvo aktualus – užtekdavo pasikliauti savo fizine jėga.

Senovės romėnai padarė vieną atradimą, tuo metu prilygusį evoliucijai: iš pelenų bei dievams paaukotų gyvulių riebalų pagamino pirmąjį muilą, kaip tada atrodė, puikiai šalinusį dėmes. Vėliau sekė vadinamoji skalbimo lenta, kurią, tikėtina, dažnas iš mūsų esame matę kaime pas senelius (ši, atrasta 18 a., naudota net iki 20 a.). Tai – metalinė lenta gofruotu paviršiumi, į kurią trinant išmuiluotus rūbus ir skalaujant karštu vandeniu, buvo gaunamas visai pakenčiamas rezultatas.

…ir kaip tai daro dabar?

Šiuolaikinių skalbimo mašinų pirmtakė buvo išrasta 1851 m. Tai buvo medinė skalbimo mašina su būgnu, valdoma rankiniu būdu. Apie tai, kaip pasikeitė skalbimo mašinos, stovinčios mūsų namuose šiandien, tikriausiai ir kalbėti nereikia: gausybė programų, skirtų ne tik tobulai švarai užtikrinti, bet ir audiniui puoselėti.

Šio straipsnio tikslas buvo trumpai supažindinti su skalbimo technikos evoliucija ir priversti džiaugtis tuo, ką turime dabar. Rūpinkitės  savo darbščiosiomis skalbėjėlėmis ir darykite viską, jog skalbimo mašinų remontas būtų kuo ilgiau neaktualus. O, pastebėjus, jog su skalbimo mašinos veikimu atsirado kažkokių problemų, nedelsiant kreipkitės į profesionalą: savarankiškas taisymas neretai turi liūdnas pasėkmes.

Parašykite komentarą