Šampanas ir putojantis vynas

Sampanas

Artėjant gražiausioms ir laukiamiausioms metų šventėms, žmonės suskumba ruošti vaišių stalą, perka gėrimus ir renkasi būsimas pramogas. Dažniausiai švenčių metu neišvengiamai ant stalo būna ir alkoholinių gėrimų, kurių vieni populiariausi yra sampanas ir putojantis vynas. Galbūt dabar kai kuriems iš jūsų kilo klausimas, kuo šie alkoholiniai gėrimai skiriasi? Pasistengsime pateikti jums kuo aiškesnį ir paprastesnį atsakymą.

Putojantis vynas jokiu būdu neturėtų būti vadinamas šampanu. Šampanas atkeliauja iš Šampanės (Champagne) regiono, esančio Prancūzijoje. Tačiau kai kurie putojančio vyno gamintojai iki šiol prie savo gaminamo alkoholinio gėrimo pavadinimo prideda žodį šampanas. Tai klaidina vartotojus, todėl visiškai suprantama, kai nemaža dalis žmonių mano, kad savo šventiniam stalui perka būtent šampaną, nors tikrojo šampano kaina yra kur kas didesnė nei keliasdešimt eurų. Tai ypač pastebima kalbant apie Rusijoje gaminamą putojantį vyną, dėl kurio dauguma mūsų tautiečių galvoja, kad tai yra šampanas. Kad ir kaip bebūtų, nuo šiol šį gėrimą galėsite vertinti kitaip, žinodami, kad putojantis vynas yra ne tas pats, kas Prancūzijoje gaminamas šampanas.

Ir nors šampanas taip pat putoja ir pasižymi tokiomis pačiomis savybėmis kaip ir jau minėtas putojantis vynas, šampano gaminimo procesas skiriasi. Tačiau svarbiausia, kad skiriasi jo gamybos vieta, kuri yra išskirtinė ir vienintelė.

Žinoma, kiekvieno vartotojo skonis yra labai skirtingas. Be to, skiriasi ir biudžetas. Todėl visiškai suprantama, kad vieni vartotojai gali sau leisti ant šventinio stalo matyti tikrąjį ir nepigiai kainuojantį šampaną, o kiti renkasi iš putojančio vyno. Pastarojo alkoholinio gėrimo pasirinkimas yra milžiniškas, todėl nėra sudėtinga pasirinkti tą, kuris kuo puikiausiai atitiks išskirtinius lūkesčius.

Kita vertus, reikia nepamiršti, kad tiek vienas, tiek ir kitas – yra alkoholinis gėrimas. O tai reiškia, kad juos reikėtų vartoti saikingai ir tai daryti pakankamai retai. Tokiu atveju išvengsite įvairių galimų problemų, o jūsų šventės bus smagios ir turiningos. Taigi, ateinančioms šventėms rinkitės tai, kas atitiktų jūsų ir jūsų svečių keliamus reikalavimus ir išskirtinį skonį.

Parašykite komentarą