Realūs ir virtualūs santykiai

Ar pastebėjote, kad šiomis dienomis gyvai akis į akį bendraujama kur kas rečiau? Dabar tai dažniau darome trumposiomis SMS žinutėmis ir internetu. Santykiai tapo daugiau virtualūs nei realūs. Kai kurie žmonės visiškai pamiršto apie realybėje besimezgančias pažintis, nes visą savo laisvą laiką praleidžia ne kur kitur, o būtent internete, bendraudami internetinių pažinčių portaluose. Tačiau ar tai yra tinkamas būdas užmegzti pažintis? Ar tai metodas, kuris leidžia mums lengviau socializuotis ir nesusvetimėti? Tai retoriniai klausimai, nes kiekvienas iš mūsų esame labai skirtingi ir turime savitą požiūrį į savo gyvenimą bei aplink mus vykstančius įvykius.

SantykiaiTačiau, kad ir kokia jūsų nuomonė bebūtų, negalima nuginčyti fakto, kad žmonėms reikia realaus bendravimo. Jiems reikia socializuotis. Priešingu atveju anksčiau ar vėliau jie gali susidurti su tam tikromis problemomis, pvz., susvetimėjimu, aplinkinių žmonių baime, nemokėjimu užmegzti ir palaikyti pokalbio bei kt. Tai labai trukdo gyventi – ypač tuomet, jei tokio žmogaus darbas yra tiesiogiai susijęs su aplinkiniais žmonėmis. Jei nemokėsime bendrauti su aplinkiniais, vargu ar galėsime padaryti jiems teigiamą įspūdį.

Būtent todėl santykių specialistai rekomenduoja pernelyg daug dėmesio neskirti internetiniam bendravimui. Taip, galite išbandyti kartą ar du, tačiau jei tai taps savotiška priklausomybe, turėsite nemenkų bėdų. Juk puikiai suprantama, kad bendrauti virtualioje aplinkoje yra kur kas paprasčiau. Mūsų niekas nemato, galime būti atsipalaidavę, kalbėti pačiomis įvairiausiomis net ir labai intymiomis temomis bei daryti tai, ko įprastai nedarytume realybėje vykstančio susitikimo metu. Tačiau tai, kaip elgiamės priešais savo kompiuterio ekraną yra visiškai priešinga realiam bendravimui, todėl nereikėtų apsigauti. Nemanykite, kad jei vieną ar kitą klausimą galėsite užduoti virtualioje aplinkoje – lygiai taip pat paprasta bus ir realybėje. Įprastai, kai su žmogumi bendraujame akis į akį, atsiranda daugiau barjerų, kurių negalime sau leisti peržengti. Tampame išsiblaškę, drovimės ir šiek tiek nervinamės – tai ima kenkti mūsų pokalbio ir naujos pažinties mezgimui, todėl jei norime, kad tokių nemalonių situacijų būtų kuo mažiau, turėtume neapleisti bendravimo realybėje.

Parašykite komentarą