Praktinio egzamino eiga

Ar jau mąstote po truputį pradėti kaupti žinias ir bandyti laikyti valstybinius egzaminus, kad galėtumėte gauti teisę vairuoti? Jeigu taip, turbūt iškyla labai daug klausimų apie pačius egzaminus, jų eigą, kaip ir kur jiems pasiruošti. Tai jokiais būdais nėra taip paprasta, kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Norint gauti teisę vairuoti reikės išlaikyti du valstybinius egzaminus – teorijos ir praktikos, tačiau tam, kad išlaikytumėte šiuos egzaminus reikalingas labai stiprus ir geras pasiruošimas tiek iš teorinės, tiek iš praktinės pusės. Neveltui oficialių statistikų duomenys rodo, kad Lietuvoje šiuos egzaminus iš pirmo karto išlaiko labai mažas procentas juos laikyti atvykusių asmenų.

 

Šiuo straipsniu nupasakosime ir apibendrinsime būtent praktikos egzaminą, į kurį iš tikrųjų įeina ir nemaža dalis teorijos. Prieš laikant egzaminą Jus egzaminuojantis egzaminuotojas Jums užduos tris klausimus, kurių neatsakius, arba atsakius klaidingai, gausite nekritinę klaidą už kiekvieną klausimą. Viso egzamino metu galima padaryti vos aštuonias nekritines klaidas, tad savaime suprantama, kad nors ir vos vienas neatsakytas klausimas Jums sukels nemažai nesmagumų. Kokie tie Regitros klausimai ir apie ką jie? Dažniausiai tai yra klausimai, susiję su pačio automobilio bei jo įtaisų valdymu, naudojimu. Reikėtų nepamiršti paminėti ir tokio fakto, kad norint pilnai atsakyti į kai kuriuos klausimus neužteks tiesiog pasakyti atsakymų, gali tekti ir fiziškai parodyti tam tikrų prietaisų veikimą.

Tam, kad bent jau turėtumėte šiokią tokią idėją apie galimai užduodamus klausimus, pateiksime kelis pavyzdžius. Gali pasitaikyti, kad egzaminuotojas paklaus, pavyzdžiui, kaip reikėtų patikrinti ar langų valymo skysčio lygis automobilyje yra pakankamas? Tokiu atveju turėsite jam pateikti išsamiai aiškų atsakymą tam, kad jis būtų užskaitytas. Taip pat gali būti, kad egzaminuotojas prašys fiziškai parodyti, kur automobilyje galima rasti tą patį jau minėtą langų valymo skysčio bakelį. Tokiu atveju reikėtų pakelti priekinį automobilio gaubtą ir nurodyti tikslią vietą, kur po juo galima rasti minėtąjį bakelį. Nepamirškite, kad jeigu atsakant į klausimą reikia pakelti priekinį automobilio gaubtą, tai turi atlikti egzaminuotojas.

Parašykite komentarą