Plombuojant dantis naudojamas net ir auksas

danties plombavimasYra įvairių odontologijos paslaugų. Vieni gydymo būdai trunka ilgiau ir yra brangesni, kiti palyginti nesudėtingi, neilgi ir nebrangūs. Tarp pastarųjų įvardijamas ir danties plombavimas – procedūra, kurios naudą įvertino daugybė žmonių visame pasaulyje.

Kartais net nesusimąstoma apie kokio nors dalyko naudą. Kasryt vykstama į darbą ir atrodo, kad automobilio vairas rankose – įprasčiausias dalykas pasaulyje, tiesiog „savaime suprantamas“ daiktas. Ir tik geriau pagalvojus imama atkapstyti, kad prieš kelis šimtus metų žmonės tik pasvajoti galėjo apie tokį transportą. Na, bet pasaulis tobulėja. Panašiai galima kalbėti ir apie odontologiją. Kai kurios procedūros, rodos, tiesiog yra.

Visgi odontologijos istorija – tai vyksmas, kitimas ir, aišku, tobulėjimas. Dabar, kai XXI amžiaus pirmasis penktadalis eina į pabaigą, tikrai aišku, kad pasiekta daug. Puikiausias įrodymas – paslaugos, kurios yra itin efektyvios, neužtrunka ilgai ir labai ištobulintos. Gydytojai savo srityje žino specifinius dalykus, naudoja modernius įrankius ir padeda pacientams vėl džiaugtis sveikais ir gražiais dantimis. Danties plombavimas dabar apibūdinamas kaip nesudėtinga procedūra, bet tai tikrai ne vienos dienos nuopelnas. Metų metus odontologija tobulėjo ir ištobulėjo iki labai aukšto lygio.

Kam reikalingas danties plombavimas? Seka visiems pažįstama: yra skylutė, plombuojama, dantis vėl sveikas ir gražus. Specialistų žodžiais tariant, plombavimas yra profilaktika, kurios metu danties nervas apsaugomas nuo galimo pažeidimo. Tai reiškia, kad suteikiama apsauga ir nuo tolimesnių galimų komplikacijų. Viskas atliekama keliais veiksmais.

Pati sistema lyg ir nesudėtinga, tačiau medžiagų pasirinkimas gana gausus. Net ir aukso įklotas yra įmanomas variantas. Suprantama, toks variantas nėra pats populiariausias, o viena iš priežasčių – didesnė kaina.

Galbūt nustebote, o gal ir žinojote, kad auksas plombuojant vertinamas kaip vienas iš pasirinkimų. Bet tikriausiai nežinote, kokie aukso užklotų privalumai ir trūkumai. Apie tai ir pakalbėsime.

Aukso užklotų privalumai

Kaip ir kone kiekvienas dalykas, taip ir danties plombavimas naudojant auksines plombas turi pliusų ir minusų.

Svarus pliusas yra ilgaamžiškumas. Aukso užklotų laikymosi trukmė siekia apie 10–15 metų (dažnai laikosi dar ilgiau). Toks metodas populiarus Vokietijoje.

Dar vienas pliusas – tvirtumas. Tai jau turbūt supratote, kai paminėjome ilgą laikymosi trukmę. Na, apie auksą niekad nebuvo kalbėta kaip apie prastą metalą… Reikia pabrėžti ir tai, kad nėra korozijos grėsmės.

Tada, kai nedidelės auksinės plombos yra šoninių dantų srityje, išvaizda estetiška. Vėlgi – auksas ir grožis kone sinonimai.

Aukso užklotų trūkumai

O kokie gi trūkumai? Kada auksas buvo pigus? Tai pusiau retorinis, pusiau ironiškas klausimas. Danties plombavimas pasitelkiant auksą yra kelis kartus brangesnis metodas, nei naudojant įprastas plombas.

Šiaip jau plombavimas nėra ilga procedūra, tačiau darbo su auksu atveju nepakanka vieno vizito.

Gydytojai primena: jei burnoje yra kitų metalų (ar sidabro) plombų, tuomet burnoje gali susidaryti galvaninė srovė.

Ir nors užsiminta, kad tai estetiškas būdas, vis dėlto ne kiekvienas nori, kad prasižiojus burnoje spindėtų auksas.

Kad ir kokie būtų pliusai ar minusai, įdomus pats faktas, kad įmanoma ne viena plombavimo variacija. Tai tik įrodo, kad yra galimybė rinktis. O ką geriausia rinktis, nusprendžia pacientas ir odontologas.

Viską apibendrinant galima teigti, kad danties plombavimas yra gerai žinoma procedūra, kuri palyginti nesudėtinga, bet efektyvi. Galimos įvairios medžiagos, tarp jų ir auksas. Pastarasis nėra itin populiarus, bet kaip alternatyva visgi dominantis. Todėl ir apžvelgėme, kokiomis ypatybėmis jis pasižymi.