Padangos Lietuvos žiemai: ką rinktis?

padangosŠaltuoju metų laiku Lietuvoje privalu važinėti žieminėmis padangomis. Siekdami praktiškumo, daugelis vairuotojų pasirenka universalias padangas. Nors šis sprendimas leidžiamas įstatymų, specialistai ragina įsigyti kokybišką ir specialiai sniegui bei ledui skirtą produkciją – žieminės padangos užtikrina puikų sukibimą su keliu, rūpinasi eismo dalyvių saugumu ir mažina nelaimingų atsitikimų riziką. Primename, kad važinėjimas netinkamomis padangomis gali baigtis brangia pinigine bauda.

Kodėl svarbu rinktis kokybę?

Žieminių padangų keitimo laiką reglamentuoja įstatymai, tačiau verta prisiminti, kad termometro stulpeliui nukritus žemiau 5 laipsnių, vairavimas vasarinėmis padangomis daugiau nei 6 kartus padidina avarijos ir nelaimingo atsitikimo riziką. Kitaip sakant, padangų keitimo dienos tikrai neverta atidėlioti. Kad būtumėte tikri padangų kokybe, rinkitės žinomo gamintojo produkciją, kuri atitiks aukštus kokybės kriterijus. Dažnas vairuotojas nežino, kurio tipo padangos yra tinkamiausios jo transporto priemonei – šiuo atveju būtina pasikalbėti su specialistu, kuris atsakys į visus jūsų klausimus ir padės priimti optimaliausią sprendimą. Visais atvejais siūlome rinktis zinomo padangu gamintojo produkcija, kurios amžius neviršytų 10 metų. Primename, kad senų (nors ir nenaudotų) padangų guma negali užtikrinti maksimalios kokybės. Be to, reikėtų vengti ir nežinomo vardo gamintojų – paprastai tokios padangos tarnauja vos vieną ar kelis sezonus.

Populiariausi padangų tipai

Dygliuotos padangos. Vienas populiariausių pasirinkimų Lietuvoje – dygliuotos žieminės padangos. Tiesa, ekspertai teigia, kad tokias padangas reikėtų rinktis tik tuomet, jei gyvenate užmiestyje ar kaime. Svarbiausias šių padangų privalumas – puikus sukibimas, važiuojant ledu ar sniegu. Iš kitos pusės, važiavimas asfaltuotomis miesto gatvėmis gali sukelti kur kas daugiau problemų – padangos ne tik greičiau dėvėsis, bet ir kels didesnį triukšmą.

Minkšto mišinio padangos. Jei turite įveikti itin sudėtingus kelius, rinkitės minkšto gumos mišinio padangas, kurios garantuos aukštus sukibimo tarp rato ir kelio dangos rodiklius. Tokia transporto priemonė skleis mažiau triukšmo, užtikrins greitą sustojimą ir lengvesnį pajudėjimą iš vietos. Vis dėlto, tokių padangų kaina yra gana didelė, be to, jos nėra geriausias sprendimas važinėjimui asfaltu – važiuodamas tiek sausu, tiek šlapiu asfaltuotu keliu automobilis gali prarasti stabilumą, pailgėja transporto priemonės stabdymo kelias.

Kieto mišinio padangos. Vairuotojams, daugiausiai laiko praleidžiantiems mieste, siūlomos kieto gumos mišinio padangos. Tai puikus pasirinkimas vairavimui greitkeliais, šlapiu ar sausu asfaltu. Iš kitos pusės, važiuoti tokiu automobiliu per ledą ar sniegą yra gana sudėtinga.

Parašykite komentarą