Nekilnojamo turto brokerių paslaugos – ar verta naudotis

Nekilnojamo turto brokerių paslaugos

Nekilnojamojo turto pardavimas visada susijęs su tam tikra rizika, be to, parduodant, perkant, nuomojant nekilnojamąjį turtą atsiranda ir daugybė su tuo susijusių rūpesčių – pradedant rinkos kainos nustatymu, daugybės rinkoje siūlomų variantų išnagrinėjimu, reklama, pirkėjų ar nuomininkų paieška, derybomis, reikiamų dokumentų paruošimu ir baigiant sandorio įforminimu bei atsiskaitymu ir turto perdavimu. Neturint šiuose reikaluose patirties, rizikuojama suklysti, ir dėl to patirti nuostolių ar viską pradėti iš pradžių, žinoma, jei dar liks kantrybės ir laiko.

Gyvenimiškas pavyzdys:
Savininkas turi žemės sklypą, puikų butą ar patalpas verslui ir ieško nuomininko ir/arba pirkėjo. Fizinis ar juridinis asmuo ieško nekilnojamojo turto, kurį galėtų išsinuomoti ir/arba įsigyti ir juo naudotis. Abi šalys gali ir turi kreiptis į tarpininkus, kurie visada yra pasirengę padėti.

Nekilnojamo turto brokerių paslaugos – ar verta naudotis

Nuomos sandoriai sudaromi vadovaujantis Lietuvos Respublikos Civiliniu Kodeksu, Nekilnojamojo turto registro įstatymu, Žemės įstatymu, Statybos įstatymu ir kitais teisės aktais. Nuomos arba pirkimo-pardavimo sutartis yra prievolių teisės dokumentas. Jis turi būti sudarytas vadovaujantis teisingumo, protingumo ir sąžiningumo principais. Kai kurioms nekilnojamojo daikto (turto) naudojimo teisėms, tokioms kaip uzufruktas, užstatymo teisė (superficies), pagaliau nuomos įvairovei (žemės nuoma, gyvenamosios patalpos nuoma ir t.t.) išmanyti reikia specifinių žinių ir tikslių formuluočių joms apibrėžti.

Vidutinės nekilnojamo turto brokerių paslaugos kainos:

nuomojant turtą ilgesniam nei 6 mėnesių laikotarpiui – vieno mėnesio nuomos kaina;
nuomojant turtą trumpesniam nei 6 mėnesių laikotarpiui – pusė vieno mėnesio nuomos kainos;
ieškant pageidaujamo nuomoti turto – pusė vieno mėnesio nuomos kainos.
sudarant pirkimo-pardavimo sutartį (tik dokumentų sutvarkymas) – 0.25 nuo sandėrio sumos;
sudarant pirkimo-pardavimo sutartį (suvedant klientus) – 3% nuo sandėrio vertės.

Lietuvoje nėra nusistovėjusios tradicijos kas dengia tarpininko išlaidas. Dažniausiai pardavėjas dengia 3% tarpininkavimo (agento) komisinius, o notaro kaštus pirkėjas ir pardavėjas dalinasi pusiau. Nuomos atveju, t.y. sutartinis dalykas.

Kaip pasirinkti nekilnojamo turto brokeri?