Namų ir buities prekių paklausa tik didėja

Kalbas apie negerėjantį gyvenimą, mažus atlyginimus, kažkur prarastus turtingus laikus labai lengva paneigti žvilgtelėjus į realybę. Turbūt daugelis pripažins, kad pastaruoju metu ir valgome daug įvairesnį maistą, ir gyvename erdviau, ir keliaujame kur kas daugiau, galų gale ir skaitine išraiška uždirbame tikrai daugiau. Netgi tokiose srityse kaip namų ir buities prekės galime pamatyti, jog mūsų gyvenimas eina tik į gerą. Jei seniau viskam pakakdavo ūkinio muilo ir vieno skalbiklio, dabar turime penkis skirtingus skalbiklius, kalną įvairių muilų, bent kelių rūšių indų plovimo priemones, priklausomai nuo to, iš ko indas pagamintas ir taip toliau. Daug labiau su šių daiktų įvairove galite susipažinti tiesiog internete – https://www.b-a.eu/c3278/Namai-ir-buitis. Nors iš pirmo žvilgsnio tai ir gali skambėti juokingai ar keistai, tačiau ekonomistams ir tokie rodikliai, kaip buities prekių naudojimo įvairovė gana daug pasako apie gyvenimo kokybę. Panagrinėkime giliau?

Namų apyvokos prekėsŠtai išsitepė jūsų vyryklė. Dabar – devinto dešimtmečio antra pusė. Turbūt daugelio namuose galime rasti vienos rūšies valiklio, kokios nors dažnai reklamuojamos pastos. Pas daugelį namuose tai vienintelis valiklis, naudojamas viskam – ir viryklės, ir vonios, ir vandens maišytuvų, ir klozeto valymui. O kaip yra dabar? Jeigu dėmės ar viryklės įsisenėjusios, griebiatės kokio nors šveičiamojo valiklio. Jeigu jos šviežios – pakanka švelnaus. Jeigu manote, kad kriauklės paviršių padengė kalkių sluoksnis – imate specialių valiklį, šalinantį kalkių nuosėdas, ir valote juo. Be abejo, tikėtina, jog viryklę, kriauklę ir unitazą plausite visiškai skirtingais šių valiklių rinkiniais. O ką darote po to, kai išplaunate? Standartinė namų ir buities prekių lentynėlė ir čia turi ką pasiūlyti. Griebiamės vienokio ar kitokio nano dangos flakonėlio ir imame juo dengti vandens maišytuvo paviršių tam, kad jis ilgiau išliktų gražus ir blizgantis.

Ar skubėsite paneigti, jog toli gražu ne visi tiek buities prekių naudoja savo namuose? Ir būsite teisūs. Tačiau didžioji dauguma žmonių vien skirtingų valiklių turi bent penkis kartus daugiau nei turėjo prieš dešimt metų. Sakote, jog tai toli gražu nesusiję su geresniu gyvenimu? Bet jei gyventume blogiau, kam viso to reikėtų? Derėtų į statistiką žiūrėti šaltai, neskubėti daryti emocionalių išvadų, kita vertus, tai tikrai dažnai susimąstyti priverčiantis instrumentas.

Bėgant metams, įvairiausių namų ir buities prekių paklausa ir toliau didėja. Vis mažesnę dalį savo atlyginimo išleidžiame maistui. Gyvename vis erdvesniuose būstuose. Juos kažkuo užpildyti reikia – nieko keisto, jog čia savo vietą atranda įvairiausios prekės namams ir buičiai. Į šią kategoriją patenka įvairiausi dalykai, toli gražu ne tik kiek plačiau aptarta buitinė chemija. Tai ir virtuviniai įrankiai, indai, puodai ir keptuvės, ir bent kelių rūšių kavinukai. Galų gale čia ir lovatieses, pagalvėlės, mažos spintelės ir skalbinių džiovyklės. Įvairiausi smulkūs rakandai, kasdien reikalingi namuose. Ir kasmet jų skaičius mūsų namuose tik daugėja, didėja įvairovė, atrandame vis keistesnių daiktų, be kurių savo gyvenimo nebeįsivaizduojame, bet apie kuriuos prieš kelis metus net negalėjome pagalvoti. Geriausias to pavyzdys – jau minėti įvairiausi nano dangos purškikliai. O kas laukia dar po penkių – turbūt fantazijos neužteks atspėti.