Medis interjere: durys, baldai ir aksesuarai

faneruotos durys Namai – mūsų tvirtovė, ramybė ir užuovėja. Gyvenamosios aplinkos interjeras reikalauja žinių ir praktikos. Kiekviena detalė kuria atitinkamą nuotaiką ir atmosferą. Nors interjero kūrimas – itin individualus sprendimas, šios srities ekspertai teigia, kad svarbiausi darbai pradedami nuo vidaus durų paieškos. Beje, šioje srityje dominuoja metų metus populiarumo neprarandantis medis – medinės durys ir natūralaus medžio dekoracijos siejamos su harmonija ir darna, namų jaukumu ir šiluma.

Medienos gaminiai individualiam namų interjerui

Tradiciniai medžio baldai ir vidaus durys gali būti derinami tiek klasikiniame, tiek moderniame interjere. Praktika rodo, kad medis įprastai siejamas su klasika, prabanga ir subtilia elegancija, tačiau dizaineriai ragina neapsigauti – natūralaus rašto medis savo vietą atrado ir minimalistiniame, skandinaviškame interjere.

Medis yra viena lengviausiai apdirbamų medžiagų, padedanti realizuoti unikaliausias dizaino idėjas. Tai ne tik estetiška, bet ir ilgaamžė, patvari medžiaga, tarnaujanti metų metus, pvz., medinės ar faneruotos durys gali būti naudojamos daugiau nei 30 metų. Tiesa, jos reikalauja atitinkamos priežiūros (medinės durys bijo tiesioginių saulės spindulių, drėgmės ir pan.).

Vienas svarbiausių medienos privalumų – dermė su kitomis medžiagomis, pvz., metalu, stiklu ar net plastiku. Skirtingų medžiagų baldai gali būti derinami prie bet kurio interjero dizaino stiliaus. Dar vienas privalumas – medis gali būti lengvai restauruojamas ir perdirbamas. Paprastas apdirbimas leidžia gaminius puošti originaliais drožiniais, piešiniais, kitų medžiagų detalėmis. Tai unikalus sprendimas gyvenamajai aplinkai – prabangaus dizaino vidaus durys akimirksniu taps jūsų namų traukos objektu. Kad išlaikytumėte harmoniją, nepamirškite, kad negalima apsiriboti medžio durimis. Interjero išbaigtumui reikalingi ir papildomi dekoro elementai – mediniai baldai ar aksesuarai. Iš kitos pusės, apkrauti būsto medžio dirbiniais taip pat nerekomenduojama. Tokie namai atrodys kaip kalnų trobelė, o ne stilingas gyvenamasis būstas.

Rinkitės kokybę ir ilgaamžiškumą

Kad būtumėte tikri gaminių kokybe, rinkitės patikimą pardavėją ar baldininką, kuris realizuos individualius jūsų pageidavimus, pvz., medinės vidaus durys gali būti gaminamos tiek iš spygliuočių, tiek iš lapuočių medienos. Pastarasis sprendimas yra brangesnis, tačiau užtikrina ilgaamžiškumą ir nepriekaištingą estetiką. Tiesa, investuodami į kokybę, investuojate į save ir savo namų komfortą. Iš kitos pusės, pigūs gaminiai gali pareikalauti didesnių neplanuotų išlaidų – tokios durys ar baldai greitai praras pirminę savo išvaizdą, iškryps, pradės girgždėti ir pareikalaus skubių atnaujinimo darbų.