Lapų surinkimas ir kiti lauko priežiūros darbai

lapu surinkimas

Padidėjęs kritulių kiekis, nukritusi oro temperatūra, didesnis vėjas, rečiau pasirodanti saulė, daugybė nuo medžių nukritusių lapų – tai kiekvienam iš mūsų simbolizuoja rudenį. Nors nemažai daliai žmonių ruduo yra vienas iš pačių gražiausių ir mėgstamiausių metų laikų, vis dėlto tokios nuomonės laikosi ne kiekvienas. Tai ypač aktualu tiems, kurie turi nuosavus namus ar sodybas, kartu su nemenko dydžio lauko teritorija. Tai tiesiogiai įtakoja ir didesnę papildomų darbų apimtį – žinoma, jei norima, kad aplinka būtų labai tvarkinga ir leistų mėgautis gražiu ir puikiai išpuoselėtu kraštovaizdžiu.

Taigi, vos tik prasidės ruduo, neišvengiama užduotimi taps lapu surinkimas. Jei teritorija nebus didelė, puikiai suprantama, kad šios užduoties atlikimas nekels didelių rūpesčių ir nereikalaus begalės laiko. Tuo tarpu, kai kalbame apie didelę teritoriją, kurioje auga ne vienas medis ar krūmas – atsiranda kur kas daugiau darbų. Jei lapus norėsite grėbti su grėbliu, vargu ar visus darbus atliksite operatyviai ir sklandžiai. Tam šiais laikais reikėtų pasitelkti novatoriškesnes priemones, pvz., lapų surinktuvus ir kt. Be abejo, tokios sodo technikos priemonės kainuoja nemažus pinigus, todėl jei darbai yra vienkartiniai – lapų surinkimas gali būti patikėtas aplinkos priežiūros profesionalams.

Be to, rudenį reikia nepamiršti tinkamai sutvarkyti žemę. Nemaža dalis augalų, kuriuos įprastai sodiname pavasarį ir jais grožimės vasarą, turėtų būti išrauti ir naują sezoną pasėti iš naujo. Tačiau taip pat labai svarbu, kad žemę kruopščiai išpurentumėte ir patręštumėte kuo natūralesnėmis trąšomis. Tai labai padeda augalų augimui, žemę prisotinant daugybe naudingų medžiagų. Kita vertus, jei šių darbų jums iki šiol niekada nebuvo tekę atlikti, gali kilti ne vienas klausimas, į kurį patiems būtų ganėtinai sudėtinga rasti tinkamą atsakymą. Todėl tokiu atveju taipogi patariama negaišti savo laiko ir susisiekti su apželdintojais arba teritorijos priežiūros paslaugas teikiančiomis bendrovėmis. Tikrai nemanykite, kad šios paslaugos bus labai brangios ir jums neįkandamos. Ši rinka yra labai konkurencinga, todėl galite būti tikri, kad jums bus pasiūlyta kuo patrauklesnė kaina.

Parašykite komentarą