Kūdikio kraitelis – perkame drabužėlius

 

Štai jau liko vos keli mėnesiai ir ant rankų sūpuosite savo kūdikėlį, tad pats metas pasirūpinti jo pirmaisiais drabužėliais. Kūdikio kraitelis tai ir vienas maloniausių, ir vienas labiausiai varginančių būsimų mamyčių rūpesčių. Juk pilvukas jau nemažas, tad sunku „puškuoti“ po parduotuves, stovėti eilėse, todėl pirmiausia patartume rūbelių būsimajam kūdikiui pasidairyti internete. Apsipirkdama internete ne tik sutaupysite laiko, jėgų, bet ir pinigėlių, nes paprastai vaikiškų drabužėlių kainos internetinėse parduotuvėse yra ženkliai mažesnės.

Jei laukiatės pirmagimio, tuomet natūralu, kad kyla begalė klausimų kokius drabužėlius įsigyti naujagimio kraiteliui, į ką atkreipti dėmesį. Šis straipsnelis ir skirtas tam, kad atsakytų į jūsų klausimus.

Pirmiausia apie dydį. Optimalus variantas yra rinktis 56 dydžio drabužėlius, jie standartiškai pritaikyti išnešiotam naujagimiui. Visgi galite įsigyti ir keletą 62 dydžio rūbelių, jie tikrai pravers, jei vaikutis gims didesnis, na o jei gimus mažyliui bus per dideli, tikrai greit sulauks savojo laiko. Deja pasitaiko ir taip, kad vaikučiai nori susitikti su mamyte anksčiau. Tokiam atvejui prireiktų mažesnių – 50 dydžio rūbelių, tačiau patartume nepulti jų pirkti iš anksto, juk yra didelė tikimybė, kad neprireiks. Galite tiesiog nusižiūrėti patinkančius ir parodyti šeimos nariams ką nupirkti, jei pririektų. Apie tai kokio dydžio drabužėlius geriau pirkti, labai gerai pasufleruos ir tyrimas echoskopu, paprastai medikai pateikia prognozes kokio dydžio gims vaikutis, žinoma jos nebūna labai tikslios, bet leidžia bent jau apytiksliai orientuotis.

Kiek gi drabužėlių įsigyti. Naujagimiai itin sparčiai auga, tad labai daug drabužėlių nereikėtų prisipirkti, visgi jų reikėtų turėti pakankamai, kad galima būtų esant reikalui pasikeisti. Juk vaikutis gali ir atpilti ir sutepti rūbelius keičiant sauskelnes, galiausia po vakarinių maudynių labai smagu persirengti švariais drabužėliais. Tad minimalus skaičius komplektukų pirmajam mėnesiui, mano manymu, turėtų būti bent penki.

Galiausiai labai svarbu atkreipti dėmesį į drabužėlio sudėtį. Šliaužtinukai, smėlinukai (bodžiukai), siaustinukai, marškinėliai turėtų būti medvilniniai (labai gerai, jei iš ekologiškos medvilnės), bambuko pluošto. Patiems mažiausiems ypatingai tinka merino vilnos rūbeliai – jie ne tik labai minkšti ir švelnūs, bet pasižymi itin geromis termoreguliacinėmis savybėmis.

Tiek patarimų šiam kartui. Gražaus jums laukimo ir gerų pirkinių!

Parašykite komentarą