Kokia turi būti šiuolaikinė kapavietė?

Kiekvienas žmogus skirtingai įsivaizduoja, kaip turėtų atrodyti kapavietė. Vis dėlto dabar yra nusistovėjusios tam tikros kapavietės įrengimo normos. Svarbiausia, kad kapas atrodytų tvarkingai ir būtų lengvai prižiūrimas. Taip pat labai vertinamas originalumas ir minimalizmas. Dabar iš kapaviečių dingsta dideli ir sunkiai prižiūrimi augalai, taip pat dauguma renkasi dirbtines, o ne tikras gėles. Visa tai palengvina kapo priežiūrą ir suteikia gerą estetinį vaizdą, net ir tada, kai negalite skirti pakankamai laiko kapavietės tvarkymui. Šiuolaikinės kapavietė turi turėti vos kelias pagrindines dalis: paminklą, sutvarkytą žemės plotą ir takelį aplink kapą.

PaminklaiPaminklai – viena svarbiausių kapavietės dalių. Prieš rinkdamiesi paminklą turite apgalvoti jo spalvą, formą, kiek dalių turi sudaryti paminklą ir kokio užrašo ar vaizdo norėtumėte ant išsirinkto akmens. Ne ką mažiau svarbu yra išsirinkti tinkamą akmens rūšį, kuri atitiktų jūsų poreikius ir norus. Dažniausiai žmonės renkasi granitą dėl jo savybių. Granitas yra atsparus laikui ir neigiamam aplinkos poveikiui, be to, jį lengva prižiūrėti, nes ant jo nesikaupia daug dulkių ar kitų nešvarumų. Užteks kartais nuvalyti drėgnu skudurėliu ir kapavietė vėl atrodys gerai. Jei norite didesnio spalvų pasirinkimo, galite rinktis marmurą. Tai gana lengvai apdirbamas akmuo, kuris atrodo nuostabiai ir šiuolaikiškai, vis dėlto, jis turi ir trūkumų. Lietuvos klimatas nėra palankus šiam akmeniui, todėl tokį paminklą gali tekti labiau prižiūrėti ir saugoti nuo neigiamo aplinkos poveikio. Ant neprižiūrimo ir nevalomo marmurinio paminklo gali kauptis įvairūs nešvarumai ar užaugti samanų, todėl jei išsirinksite šią akmens rūšį, reikės pasirūpinti tinkama priežiūra.

Kita, ne ką mažiau svarbi kapavietės dalis, yra žemės plotas. Kapavietę vertėtų užpilti skalda ar uždengi akmens plokštėmis, jei negalėsite skirti pakankamai laiko žolių šalinimui ir augalų priežiūrai. Prieš skaldos užpylimą ar plokštelių dėjimą yra patartina pakeisti senas žemes. Šios priemonės suteiks gerą estetinį vaizdą, o kapavietės priežiūra taps labai lengva. Reikės tik padėti gėlių ir kartais nuvalyti dulkes ar rudenį nukritusius lapus. Taip pat reikėtų pasirūpinti ir paskutiniąja kapavietės dalimi – takeliu aplink ją. Takelį reikėtų iškloti trinkelėmis, kurios apsaugos nuo papildomo purvo ir palengvins priežiūrą. Paprastai ant takelio taip pat auga žolės, todėl jas reikia ravėti. Sutvarkytas takelis neleis joms augti, o jums nereikės skirti tvarkymui papildomo laiko.

Taigi, šiuolaikinės kapavietės yra kuriamos taip, kad visuomet atrodytų gerai be didelių pastangų.

Parašykite komentarą