Kaip tinkamai pasirūpinti kamino švara?

Kiekvienuose namuose jaukumą užtikrina mylimi žmonės bei šiluma. Dėja, šilumos, kurią gauname iš žmonių žiemos metu tiesiog nepakanka, o išlaidos, kurias skiriame kurui bei namų šildymo sistemai yra nemažos. Būtent dėl šių priežasčių, šildymo įrenginių priežiūra yra gyvybiškai svarbi tam, kad minimalizuotųmėte išleidžiamų pinigų kiekį ir užtikrintumėte šildymo sistemos efektyvumą. Tačiau labai daug, ypatingai jaunų, namų šeimininkų nežino, ką reikia daryti, kad tinkamai pasirūpintu šildymo sistemos tvarka. Katilo priežiūra yra kur svarbesnė ir plačiau žinoma, tačiau per dažnai namų šeimininkai nežino kaip tinkamai prižiūrėti kaminą. Tad iškelkime klausimą: ką turime žinoti, kad pasirupintūmėme savo kamino švara bei užtikrintume jo ilgaamžiškumą.

Deginant įvairiausią, tiek kenksmingą, tiek pakankamai ekologišką kurą, į gamtą yra išskiriamos įvairiausios cheminės medžiagos. Kai deginame medieną, žala gamtai nėra tokia didelė, tačiau naudojant iškastinį kurą, kuriame yra gausu krezoto dalelių, pačio deginamo kuro dūmai pasidaro labai tamsūs, nes kartu su jais išsiskiria daug kenksmingų cheminių medžiagų, kurios dėja užsilieka ir mūsų dūmtraukio viduje.

Laikui bėgant, jos pavirsta į degią ir kenksmingą medžiagą – smalą, kuri užkietėjusi pradeda kauptis ant vidinio kamino paviršiaus ir tuo pačiu mažina oro laidumą namų šildymo sistemoje. Tai padaro labai didelę žalą namų šildymui, kadangi norint pasiekti tinkamą šilumą reikia sudeginti kur kas daugiau kuro, o dėl prastesnio oro laidumo smala pradeda kauptis dar greičiau. Dėl šių priežasčių, jeigu kuo skubiau nesiimsime veiksmų ir neišvalysime kamino, temperatūra kamine gali pasiekti tokį aukštą lygį, jog jame esanti smala užsiliepsnos ir net išlydys jį, kas gali sukelti gaisrą ar kitokį siaubingą pavojų jūsų turtui bei artimųjų gyvybei.

Jeigu norite be jokio vargo atsikratyti kenksmingų medžiagų jūsų kamine, jūsų geriausia išeitis yra geras, tinkamai parinktas, jūsų kaminą atitinkantis šepetys. Tik su geriu šepečiu išvalysite visas baisiausias jūsų kamino vietas. Cheminės medžiagos gali padėti valymo procese, tačiau be tinkamo šepečio niekada nepasieksite tokios švaros, kokios siekiate.

Geriausias šepetys, kokį tik galite nusipirkti, yra specialus kamino valymo šepetys su naujoviškais nailoniniais šeriais, nors jie yra gan brangūs, tokie šepečiai yra pati geriausia kamino valymo priemonė, kokia jūs tik galite nusipirkti. Šerių tamprumas ir lankstumas leidžia pasiekti visus purviniausius kamino vidaus taškus, kuriuos dėl savo stiprumo be jokio vargo pašalina, o dėl šerių švelnumo jūsų kamino vidus lieka tvarkingas ir nepažeistas.

Yra daugybė mechaninių bei cheminių būdų, kuriais galite prižiūrėti savo kaminą. Specialistai rekomenduoja valyti namų dūmtraukį bent kartą prieš kiekvieną šildymo sezoną. Tai, kokias valymo priemonės pasirinksite priklauso tik nuo jūsų, tačiau geriausia yra valyti kaminą tiek mechaniniu, tiek cheminiu būdu.

Parašykite komentarą