Kaip projektuoti aplinką, kad jai reikėtų kuo mažiau priežiūros?

Tikrai nesuklysime pasakę, kad visi nori gyventi jaukioje, patrauklioje bei skoningai tvarkingoje aplinkoje, tačiau tam, kad šis noras išsipildytų, teks įdėti šiek tiek pastangų. Kad galėtumėte gyventi būtent tokioje aplinkoje, teks vykdyti įvairius procesus, o vienas iš jų yra aplinkos projektavimas.

Vis dėlto, dėmesį verta atkreipti ir į tai, kad šių dienų žmonės nori gyventi ne tik estetiškai: jie yra tokie užimti, kad įprastiems namų ruošoms darbams gali skirti kur kas mažiau laiko. Atsižvelgiant į tai, belieka tik pridurti, kad reikia ieškoti tokių sprendimų, kurie leistų sugaišti kuo mažiau laiko atliekant įprastus kasdienius namų darbus. Ne išimtis yra ir aplinkos tvarkymas: jei norite, kad jos priežiūros reikėtų skirti kuo mažiau laiko bei energijos, tokiu atveju būtina prisiminti, kokie sprendimai turėtų būti įgyvendinami dar ją projektuojant. Taigi, pats metas sužinoti, koks turi būti aplinkos projektavimas, kad aplinka būtų ne tik patraukli ar patogi, bet ir reikalautų kuo mažiau priežiūros.

Poilsio zoną įrenkite ramiausioje vietoje

Savaime suprantama, gyvenamoji erdvė be poilsio zonos yra tiesiog neįsivaizduojama. Na, o aplinkos projektavimas yra neatsiejamas nuo  šios vietos parinkimo. Vis dėlto, reikia pabrėžti, kad labai dažnai žmonės priima neteisingus sprendimus, dėl kurių vėliau tenka gailėtis. Ne paslaptis, kad būtent poilsis daugeliui asocijuojasi su ramybe, tačiau labai didelė dalis žmonių projektuodami aplinką išrenka netinkamą vietą, pavyzdžiui, nesąmoningai poilsio zoną įkuria ten, kur daugiausi triukšmo. Na, o vėliau bando jį slopinti įvairiomis priemonėmis.

Savaime suprantama, toks elgesys reikalauja kur kas daugiau laiko, išlaidų bei energijos ir vis tiek negali užtikrint paties geriausio rezultato. Būtent todėl ypatingą dėmesį vietos parinkimui reikėtų skirti dar projektuojant aplinką – numatykite, kurioje vietoje yra mažiausias triukšmo, dulkių bei kitų faktorių, galinčių trukdyti jūsų poilsiui, poveikis ir ten įrenkite poilsio zoną.

Kad augalai geriau augtų, atkreipkite dėmesį, kur jie turi būti sodinami

Vienus augalus yra rekomenduojama sodinti pavėsyje, kitus – priešingai, saulės atokaitoje. Taigi, augalai kur kas geriau klestės, o jų priežiūrai teks skirti kur kas mažiau dėmesio, jei projektuodami aplinką atsižvelgsite į šią paprastą taisyklę.