Kad paskolos jūsų nespaustų

greitosios paskolosKreditai – daugeliu atvejų puiki išeitis. Tačiau, kad paėmus kreditą, vėliau nekiltų nereikalingų problemų, rekomenduojama prieš skolinantis viską kruopščiai apskaičiuoti. Pirmiausia, atminkite, jeigu jūsų mėnesinės įmokos suma viršys 30 % jūsų pajamų, tai didelė tikimybė, kad situacija bus nepalanki, nes jums nuolat truks pinigų. Vis dėlto, jeigu jau nusprendėte, kad jums reikia greitosios paskolos, laikykitės tam tikrų taisyklių.

Skolinkitės tik tada, jeigu iškilo neatidėliotinas poreikis arba jeigu jums reikia įsigyti pirmo būtinumo prekių. Juk labai dažnai džiaugsmas, ką nors nusipirkus, greitai praeina. Žmogui pastoviai reikia naujos porcijos vartotojiškų paslaugų, įkyriai peršamų reklamos. Kad atsilaikytumėte prieš visa tai, nustatykite sau tam tikrą biudžetą ir gyvenkite pagal jį. Jokiu būdu gautu kreditu nefinansuokite savo gyvenimo ne pagal išgales. Nustatę tam tikrus rėmus ir pasistengę juose įtilpti, jūs išvengsite bereikalingo skolinimosi ir be reikalo nedidinsite savo finansinės naštos.

Kad visą tai būtų lengviau padaryti, pasiimkite paprastą knygelę ir bent porą mėnesių joje rašykite visas savo išlaidas ir pajamas. Taip jūs gausite bendrą visų savo finansinių operacijų vaizdą, tad ateityje tuos finansus galėsite paskirstyti racionaliau. Papildomai išskirkite pirmo būtinumo išlaidas – gyvenamojo būsto arba vaikų darželio mokesčius, maistą ir pan. – tai dalykai be kurių praktiškai neįmanoma apsieiti.

Tuo pačiu išmokite atsisakyti nereikalingų daiktų. Tai jau kita stadija – kai jūs atskirsite nebūtinas išlaidas, kurioms skyrėte nemažą dalį savo išlaidų lėšų. Šiai pirkinių kategorijai galima priskirti papuošalus, įvairius prabangos daiktus, valgymą restoranuose, įvairių jubiliejų ar kitokių švenčių rengimą. Čia taip pat įtraukite išlaidas dalykams be kurių galite lengvai apsieiti, ir tai neturi jokios reikšmės nei jūsų šeimai nei jūsų karjerai ar pan.

Kai kurie žmonės gyvena nuo vieno atlyginimo iki kito, nekaupdami jokių santaupų tam atvejui, jeigu iškiltų nenumatyta situacija (pavyzdžiui, darbo užmokesčio vėlavimas, mokesčių padidinimas ar pan.) Tokiems atvejams būtina pasiruošti „finansinę pagalvę“ – tam tikrą lėšų sumą, su kuria galėtumėte kažkiek laiko išgyventi. Kai kam tai gali pasirodyti labai sudėtinga ir visiškai nesusiję su siekiu kuo greičiau grąžinti kreditą. Bet iš tiesų reikia atsidėti bent tiek pinigų, kad bent vieną mėnesį galėtumėte išgyventi, nesukdami galvos dėl būsto, kitų mokesčių mokėjimo ar maisto. O per mėnesį juk galima surasti išeitį.

 

Parašykite komentarą