Populiariausios dušo kabinų formos: kokia tiks Jūsų namams?

Tie, kurie vonios kambaryje taupo vietą ar tiesiog mėgsta greitesnes maudymosi procedūras, vietoj vonios gana dažnai nusprendžia pasirinkti dušo kabiną. Tiesa, vien tokio sprendimo priimti nepakanka: jei norite, kad naujasis įrenginys pateisintų visus lūkesčius, teks apgalvoti ir daugiau niuansų. Vienas iš jų yra dušo kabinos forma, nuo kurios priklauso ir tam tikros jos ypatybės – siūlome su jomis susipažinti iš arčiau.

Pusapvalės dušo kabinos

Tokio tipo įrenginiai turi „nukirstą“, užapvalintą kampą, kuris bendram interjerui suteikia daugiau erdvumo ir netgi šiek tiek švelnumo. Maudymosi metu kampo trūkumas nėra jaučiamas, todėl komforto paaukoti Jums nereikės. Būtent dėl tokio stilistinio sprendimo šios dušo kabinos labai dažnai pasitelkiamas net ir mažesniuose vonios kambariuose, kai yra svarbus kiekvienas milimetras. Jos labiausiai tinka montavimui kampe, tad maksimaliai pavyksta išnaudoti visą patalpos plotą.

Tiesa, klaidinga būtų manyti, kad visi šiam tipui priskiriami įrenginiai yra itin kompaktiški – jei pageidausite, galėsite rinktis ir prailgintus modelius, kurie užtikrins dar patogesnes maudynes. Pusapvalės dušo kabinos išsiskiria kone gausiausia įvairove – tarp jų rasite tiek įvairių dydžių, tiek skirtingų stilių, todėl lengvai atrasite tokį įrenginį, kuris geriausiai tinka Jūsų voniai.

Keturkampės dušo kabinos

Šios dušo kabinos, kaip ir prieš tai aptartas tipas, taip pat neretai yra montuojamos kampe, todėl dažnai yra vadinamos tiesiog kampinėmis. Pagrindinis jų skirtumas tas, kad joks kampas čia nėra nukirstas, taigi toks įrenginys turi šiek tiek griežtesnes linijas – kurdami vonios kambario interjerą, turėtumėte į tai atsižvelgti. Nenukirstas kampas atitinkamai reikalauja ir daugiau vietos, tačiau tuo pačiu suteikia ir daugiau maudynių erdvės. Tiesa, vien į šį niuansą nereikėtų susikoncentruoti: daug kas priklauso ir nuo to, kokio dydžio dušo kabiną pasirinksite.

Stačiakampės dušo kabinos

Šio tipo dušo kabinos ypatingai panašios į aukščiau aptartas keturkampes, tačiau stačiakampė forma automatiškai reikalauja kiek daugiau vietos. Tiesa, Jums dėl to tik geriau, kadangi maudynių zona taip pat atitinkamai yra gerokai didesnė. Tarp šių įrenginių galima rasti net ir labai erdvių variantų, kuriuos galėsite pritaikyti didesniame vonios kambaryje – tuomet maksimalus komfortas bus garantuotas. Žinoma, pavyks atrasti ir kompaktiškesnių variantų, tačiau jei erdvę reikia kruopščiai taupyti, tikėtina, kad rinksitės keturkampę ar pusapvalę dušo kabiną.

Penkiakampės dušo kabinos

Šis įrenginys puikiai tiks tiems, kurie turi nedidelį vonios kambarį, tačiau jį nori įsirengti stilingai ir originaliai. Penkiakampė dušo kabinos forma atrodys itin įdomiai, bet dėl to Jums nereikės eikvoti kambario erdvės – priešingai, tarp šių įrenginių surasite daugybę kompaktiškų variantų. Tiesa, jų įvairovė kol kas atsilieka nuo prieš tai aptartų tipų, tačiau ir tarp jų surasite iš ko pasirinkti. Tiek šias, tiek kitas dušo kabinas siūlo Pigu.lt el. parduotuvė: visas jas galite apžiūrėti čia: https://pigu.lt/lt/prekes-namams/vonios-kambario-prekes/duso-kabinos.

Nestandartinės dušo kabinos

Kaip ir galima suprasti iš pavadinimo, šios dušo kabinos neatitinka jokių aukščiau aptartų standartų. Jos išsiskiria unikaliomis formomis arba, pavyzdžiui, naudojant vien tik dušo duris, gali būti įrengiamos patalpoje esančioje nišoje. Tokie įmantrūs sprendimai dažniausiai naudojami nestandartinio išplanavimo namuose arba tais atvejais, kai norisi išplėtoti unikaliai atrodančią ir visas taisykles laužančią vonios kambario erdvę.

Geriau žinodami visų šių dušo kabinų suteikiamas galimybes, lengviau nutarsite, koks variantas geriausiai tinka Jūsų namams. Šie įrenginiai tarnauja ilgus metus, todėl pasistenkite, kad naujasis pirkinys visapusiškai atitiktų Jūsų poreikius.