Investicinis auksas ir kaip su juo praturtėti?

Investicinis auksas – tai kiekvienais metais vis didesnio dėmesio susilaukianti investavimo forma, kurios metu grynieji pinigai išmainomi į aukso luitus. Pasaulyje tokiomis investicijomis užsiimama jau ne vieną dešimtmetį, o Lietuvos klientai apie tai sužinojo prieš septynis metus, kai 2009-aisiais Vilniaus prekybos centre „Akropolis“ buvo pradėta prekiauti aukso lydiniais.

Kaip ir buvo galima tikėtis, pirminė klientų reakcija buvo gana skeptiška, net įtari. Vėliau, daugiau domintis ir žiniasklaidai „nušviečiant“ temą, dėmesys vis augo ir šiandien nemažai žmonių investuoja į auksą.

Investicinio aukso luitaiKad viskas neatrodytų taip paprasta ir rožėmis klota, verta iš karto apsibrėžti pavojus bei riziką, kuri keliauja drauge su tokiomis investicijomis. Visų pirma, pastaraisiais metais itin išsaugo klastočių tikimybė. 2011-aisiais metais valstybę pasiekė pirmieji falsifikuoti aukso luitai. Tai sąlygojo pakilusios aukso kainos visame pasaulyje. Norint išvengti tokios prekės įsigijimo, patariama vengti Lietuvoje neregistruotų fizinių ir juridinių asmenų, prekiaujančių investiciniu auksu. Iškilus bet kokiai abejonei, prašykite pardavėjų pateikti sertifikatus ir dokumentus, įrodančius aukso autentiškumą, svorį, gamintoją. Patikimi prekeiviai paprastai parduoda gaminius originaliose pakuotėse.

Taip pat, investicinis auksas nebus tinkamas sprendimas visiems, kurie nori greitų „čia ir dabar“ rezultatų. Bet kokios spekuliacijos arba trumpalaikės naudos siekimas bus sugriautos, kadangi investuoti auksą rekomenduojama ilgajam laikotarpiui. Taip yra todėl, kad šio tauriojo metalo kainos nuolat svyruoja ir vertė išlieka stabiliausia pasiryžus investuoti bent 5-10 metų laikotarpiui.

Tad vis dėlto, kokia yra investicinio aukso nauda? Visais laikais, skirtingų valstybių istorijoje, tai buvo ir vis dar yra svarbiausias ir didžiausią stabilumą garantuojantis taurusis metalas. Jį kaupia ne tik pavieniai individai ar šeimos, bet ir didžiausios korporacijos bei valstybės. Negana to, aukso, priešingai nei valiutų, vertė nekinta, nepaisant to, kad kainos svyruoja. Galiausiai, Lietuvoje investiciniam auksui netaikomas Pridėtinės Vertės Mokestis ir tai gali suvilioti dalį klientų.

Taigi, investicinis auksas viena iš galimybių alternatyviai panaudoti savo pinigus ir tikėtis finansinės naudos. Vis dėlto, itin svarbu įvertinti riziką, susipažinti su sąlygomis ir vadovautis sveiku protu, o ne aklu troškimu užsidirbti.

Parašykite komentarą