Gyvūnas, sužavėjęs kariškius ir gyvūnijos pasaulio svarba

Miksinis apskritažiomenis – tai vandenynuose plaukiojanti žuvis, pasižyminti keliais itin keistais bruožais. Visų pirma, ši žuvis turi kaukolę, bet neturi stuburo – tai vienintelis toks žinomas atvejis visoje gyvūnų karalystėje. Vis dėlto yra dar viena keista šio gyvio savybė, itin dominanti mokslininkus – tai jo išskiriamos gleivės, netolimoje ateityje galinčios padėti apsaugoti laivus, naudojamus karyboje.

Šios žuvys gleives išskiria išskirtiniu atveju – tada, kai ginasi. Gleivės daug kam yra itin šlykščios, mat pasižymi tąsumu bei lipnumu, padedančiu užkimšti plėšrūnų žiaunas. Toks  savigynos būdas užtikrino rūšies išlikimą jau daugiau nei 300 mln. metų. Negana to, mokslininkai nustatė, kad tokia keista savybė gali būti naudinga ir žmonėms.

Pagrindinė gleivių sudedamoji dalis – vanduo, o likusi – polimeras, kurį galima gana stipriai įtempti iki įtrūkimo. Šių savybių sintezė leidžia gleives panaudoti kaip hidrogelį, kitaip tariant – srityse, kuriose reikalingas ir stiprumas, ir tamprumas.

Pasak tyrėjų, tokios gleivės gali būti panaudojamos karių apsaugos priemonėms gaminti – pavyzdžiui, šalmų ar neperšaunamų liemenių gamyboje, taip pat, gaminant purškalus, apsaugančius nuo ryklių įkandimų, ar net ugniagesių uniformas. Vis dėlto, tai tik dalis gleivių panaudojimo būdų, o vienas iš novatoriškiausių pasiūlymų – panaudoti gyvio gleives, gaminant karinių laivų korpusų apsaugą. Šiuo metu Jungtinių Amerikos Valstijų Laivynas atlieka tyrimus ir siekia atrasti priemones gamtoje, galinčias padėti ateities mūšiuose.

Visa tai tik dar kartą parodo, kad gyvūnijos pasaulis žmonijai iš tikrųjų yra visiškai nepažintas. Manydami, kad žinome bene viską, labai klystame ir dažnai pro savo akis praleidžiame daugybę neįtikėtinų dalykų. Kaip bebūtų, verta pripažinti, kad be gyvūnų žmonijai išlikti būtų tiesiog neįmanoma, todėl kiekvienas žmogus privalo gerbti absoliučiai kiekvieną gyvūną ir stengtis išsaugoti kuo daugiau natūralios gamtos, kadangi visa tai yra tiesiogiai susiję su žmonijos išlikimu.

Trumpiau tariant, net jei savo namuose auginate labai nedidelį augintinį, kuriam iš pirmo žvilgsnio reikia minimalios priežiūros, niekuomet neturėtumėte pamiršti su juo bendrauti ir jam skirti kuo daugiau savo dėmesio. Be to, visuomet pasirūpinkite savo augintiniams tinkamai pritaikytomis priemonėmis (http://maksi.lt/gyvunu-prekes-lt-lt/).

Parašykite komentarą