Gyvenimo kokybės gerinimui padės sveikos gyvensenos propagavimas

Smartonly

Kiek daug ir dažnai pastaruoju metu kalbama apie sveiką gyvenseną ir jos naudą mūsų sveikatai bei gyvenimo kokybei. Tačiau ar tikrai daug žmonių ima ir paklauso jiems siūlomų patarimų? Akivaizdu, kad tikrai ne. Antraip mūsų šalyje viršsvorį turinčių žmonių skaičius neaugtų lyg ant mielių. Juolab, kad statistiniai duomenys rodo, jog pastaruoju metu Lietuva yra viena iš daugiausiai nutukusių žmonių turinti šalis Europoje. Taigi, tai neabejotinai yra didelė problema, į kurią jokiu būdu nebūtų galima užsimerkti. Todėl jei iki šiol ir jūs neskyrėte pakankamai dėmesio savo sveikatai, pats metas pakeisti savo požiūrį, įsitikinimus ir gyvenimo būdą. Ir kuo anksčiau tai padarysite, tuo bus geriau. Net jei šią akimirką taip negalvojate, neilgai trukus visu tuo įsitikinsite patys, nes pradėję propaguoti sveiką gyvenseną, jūs pasijusite kur kas energingesni, žvalesni ir būsite sveikesni.

  • Taigi, turbūt jums kyla klausimas, nuo ko patariama pradėti? Į šį klausimą kiekvienas sporto srities ir sveikatingumo specialistas galėtų atsakyti skirtingai – juk tai yra pakankamai subjektyvu. Todėl pagalvokite ar jūsų psichologinis nusiteikimas yra tinkamas. Paklauskite savęs ar jums pakaks motyvacijos ir psichologinių jėgų nepalūžti ir judėti pirmyn? Jei taip, tuomet jūs jau esate įveikę pirmąjį ir labai sudėtingą etapą. Tačiau jei jūs dvejojate ir nežinote ar į minėtą klausimą galėtumėte drąsiai atsakyti teigiamai, pirmiausia turėtumėte susigyventi su sveikos gyvensenos propagavimo idėja ir suprasti, ko iš tikrųjų norite iš savo gyvenimo. Kai tai padarysite, visi tolimesni žingsniai bus įgyvendinami kur kas lengviau ir sklandžiau.
  • Tuomet ateis metas apgalvoti savo kasdienę mitybą, kuri yra pats svarbiausias sveikos gyvensenos veiksnys. Be abejo, sveika mityba daugeliui žmonių iš pirmo žvilgsnio atrodo pernelyg sudėtinga užduotis. Jie yra pratę valgyti viską, kas pakliūva po ranka, nesukdami galvos dėl to, kas yra sveika, o ko geriau būtų vengti. Be to, nereikia pamiršti, kad nemaža dalis žmonių yra linkę labai dažnai valgyti nesveiką arba kitaip dar vadinamą greitą maistą. Todėl jei daugybę metų maitinotės nesveikai ir nesubalansuotai, sveikos mitybos pradžia jums gali kelti baimę. Tačiau skubame jus nuraminti – sveikai maitintis nėra taip sudėtinga. Viskas yra kur kas paprasčiau, o svarbiausia – gerokai skaniau. Taigi, jei pradėsite sveikai maitintis, labai greitai suprasite, kad sveika mityba gali būti kur kas įvairesnė, įdomesnė ir skanesnė nei iki šiol jums būdingais buvę mitybos sprendimai. Tuo tarpu jei maitinsitės sveikai, po kurio laiko pajusite akivaizdžius teigiamus rezultatus – ne tik energijos antplūdžio, tačiau ir savo kūno linijų bei svorio atžvilgiu. Jau nekalbant apie tai, kad jūsų sveikata taip pat taps kur kas stipresnė.
  • Žinoma, kitas jūsų žingsnis – tai fizinis aktyvumas. Jei iki šiol jis buvo labai ribotas ir nepakankamas, suprantama, kad pradžioje reikėtų pradėti sportuoti palaipsniui, nesukeliant sau didelio streso. Juk turbūt ne kartą per savo gyvenimą esate bandę pradėti sportuoti ir tai darėte labai intensyviai, atiduodami tam visas savo jėgas. Be abejo, kad tokiais atvejais po intensyvių ir alinančių treniruočių jūsų turėdavote jaustis labai išsekę, o raumenis skaudėdavo ne vieną dieną. Tai nėra teisingas sprendimas, todėl jei norite sportuoti efektyviai, tai turėtumėte daryti sistemingai, savo fizinį krūvį didindami palaipsniui. Jei to nepamiršite ir šiuos patarimus pritaikysite praktiškai, jūsų sveikos gyvensenos propagavimas bus kur kas lengvesnis.

Sveikos gyvensenos propagavimui skirtomis įžvalgomis pasidalino Smartonly.eu

Parašykite komentarą