Fasado dažymo ypatumai: išmokite darbus atlikti savarankiškai

fasadasFasado dažymas reikalauja tam tikrų žinių ir gebėjimų. Žinoma, ir kambario sienų dažymas nėra toks paprastas kaip dažnai gali pasirodyti, tačiau jeigu norite, kad fasadas atrodytų gražiai ir jokie aplinkos dirgikliai jo negadintų – reikia mokėti dažyti. Juolab, labai svarbu pasirinkti ir kokybiškas priemones. Fasado dažymo ypatumai, kuriuos atskleisime šiame tekste, padės Jums kokybiškai nudažyti pastato sieną iš lauko pusės. Tokiu atveju žinosite kaip ir neteks investuoti į profesionalų paslaugas.

Tiesa, prieš pradėdami dekoruoti fasadą reikia nepamiršti ir jį apšildyti. Fasado šiltinimo galimybės yra labai plačios, kadangi yra labai daug skirtingų priemonių užtikrinančių kokybišką rezultatą. Juolab, galima atrasti net ir labai pigias šildymo alternatyvas, kurios pagerins Jūsų gyvenimo kokybę.

  1. Pirmiausia reikia pradėti nuo to, kad kokybiškai fasadą pavyks nudažyti tik tokiu atveju, jeigu pasirinksite fasadui skirtus dažus. Dažniausiai jie būna kiek brangesni už tuos, kurie yra skirti vidinių sienų dažymui. Norėdami sutaupyti žmonės veltui išleidžia pinigus dažams, kadangi vėliau vistiek tenka pirkti specialius.
  2. Prieš dažant labai svarbu kokybiškai paruošti paviršių. Nepamirškite, kad svarbu ne tik jį kaip tik įmanoma labiau sulyginti, tačiau taip pat ir padengti specialiomis priemonėmis. Rekomenduojame pirkti to paties gamintojo ir dažus, ir pagrindą. Tokiu atveju jie bus suderinti, tad ir puikiai atliks funkciją.
  3. Spalvos pasirinkimas yra kur kas sudėtingesnis žingsnis nei galėjote pagalvoti. Pirkite tokią, kuri Jums tinka ir tuo pačiu dera prie aplinkos. Taip pat rekomenduojame nepamiršti, kad dažai kibirėlyje gali atrodyti kiek kitaip nei kad ant medžio ar kito dažomo paviršiaus. Rekomenduojame paprašyti pardavėjo, kad parodytų lentelę ant kurios yra tikslus dažų atspalvis.
  4. Prieš dažant dažus būtina kuo labiau sujudinti, suplakti. Tokiu atveju bus gaunama tiksli spalva ir patys dažai geriau dengsis ant paviršiaus.
  5. Dažyti yra geriausia tuomet, kai lauke temperatūra vyrauja nuo 15 iki 25 laipsnių. Tuomet dažai geriausiai prilempa ir pats dažymo procesas nebus labai varginantis. Net ir dažant lauke kvapas nėra malonus, tad rekomenduojame naudoti specialią kaukę.
  6. Labai svarbu kruopščiai apgruntuoti paviršių. Tai užtikrina, kad vanduo nepateks į medieną. Būtent to dažniausiai ir norima perdažant fasadą ir tuo pačiu papildomai jį apšildant.
  7. Rekomenduojama vienu metu dažyti ne didesnį nei 1 kvadratinio metro plotą. Tokiu atveju bus paprasčiau stebėti spalvos kitimą. Juolab, bus kur kas paprasčiau dengti paviršių dažais.
  8. Rekomenduojame nedažyti vietos esančiose ant tiesioginių saulės spindulių.
  9. Jeigu kibirėlyje liko dažų – pasistenkite kuo sandariau jį uždaryti. Tokiu atveju nepakis pačio dažo konsistencija.
  10. Kiekvieną kartą panaudojus teptuką jį reikia kuo švariau nuplauti ir būtinai nusausinti. Tuomet galėsite naudoti kelis kartus.

Kuo daugiau žinosite – tuo geresnį rezultatą gauti pavyks. Nebūtina samdytis specialistų jeigu norite kokybiško rezultato. Labai dažnai jį pavyksta gauti paprasčiausiai žinant kas ir kaip. Tad pasinaudokite mūsų patarimais. Juolab, pirkdami kokybiškus dažus būtinai pasitarkite su specialistais. Jų patirtis jiems leidžia suteikti kokybiškas konsultacijas individualiais klausimais.

Parašykite komentarą