Fasado apkala ir jos pasirinkimas

Karts nuo karto kiekvienas savo gyvenime trokšta pokyčių. Kartais pakanka naujo drabužių derinio ar šukuosenos, o kartais norisi didesnių permainų – naujo automobilio ar namo. Jeigu pastarieji pokyčiai kol kas nėra įkandami jūsų kišenei, siūlome alternatyvą. Fasado apkala – tai paprastas ir efektyvus būdas greitai ir pakankamai nebrangiai atnaujinti namus, kuriuose gyvenate ne vienerius, o gal ir ne dešimt metų. Šiame straipsnyje pasidalinsime svarbiausiais patarimais.

Visų pirma, įvertinkite, kokia jūsų namo būklė. Ar jis statytas prieš dvidešimt, ar prieš šimtą metų? Kaip jo sienos paveiktos drėgmės ir vėjų? Ar pastatas kada nors buvo remontuotas?

Fasadų apkalaTuomet įvertinkite vietą, kurioje gyvenate. Ar tai rami gyvenvietė, o gal jūsų namas įsikūręs prie triukšmingo kelio ar miesto centre? Koks galimas gaisro pavojus? Ar aplink drėgna?

Atsakę į kuo daugiau panašių klausimų, turėsite savotiškas gaires, padėsiančias išsirinkti tinkamą medžiagą. Dažniausiai yra renkamasi iš dviejų variantų – mineralinės vatos ir polistireno putplasčio fasado plokščių. Tiek viena, tiek kita fasado apkala turi savo pliusų ir minusų.

Pavyzdžiui, jeigu gyvenate netoli judrios gatvės, drėgnoje vietoje, siūlome rinktis mineralinės vatos fasado apkalą. Ji puikiai izoliuoja garsą bei sugeria drėgmę. Medžiaga pasižymi ir ypatinga savybe – ji pradeda lydytis tik itin aukštoje temperatūroje ir jos neveikia dauguma cheminių elementų. Vis dėlto, vertėtų įvertinti, jog mineralinė vata yra sunki ir brangi – tam prireiks papildomų išteklių.

Norint sutaupyti, bet vis tiek pasiekti matomų rezultatų, vertėtų rinktis polistireno putplasčio fasado apkalą. Ji tinka tiek individualiems, tiek daugiabučiams pastatams. Medžiaga yra lengva ir ją paprasta šlifuoti – tai nesukels papildomų transportacijos problemų.

Norėdami pasiekti geriausią rezultatą, turėtumėte kreiptis į profesionalius meistrus. Jie puikiai išmano savo atliekamą darbą ir užtikrina, jog fasado apkala būtų atlikta puikiai. Jeigu nuspręsite apdailos imtis patys, atidžiai perskaitykite instrukcijas, paprašykite patarimo kaimynų ar draugų, kurie jau yra atlikę tokį namų remontą. Svarbiausia, nebijokite pokyčių savo aplinkoje, nes jie paprastai nėra nei tokie sudėtingi, nei brangūs, kaip gali pasirodyti iš pirmojo žvilgsnio.

Parašykite komentarą