Džemperiai ir kombinezonai internetu poroms – istoriškai susiformavęs simbolis

Paprastai sakoma, kad pavasaris yra meilės metas. Tačiau, juk nebūna taip, kad kitais metų laikais niekas neįsimyli, neina į pasimatymus ir nevaikšto, susikibę už rankų. Bet kodėl būtent pavasarį gatvėse mes matome tiek daug įsimylėjusių porelių? Viena to priežasčių, kad šiltuoju metų laiku, kai žmonės nusimeta šiltas striukes ir storus paltus, visiems daug paprasčiau pastebėti, kaip vienodai rengiasi ir vienas prie kito derinasi šiltus jausmus puoselėjantys žmonės. Ir tai nėra kažkas neįprasto ar keisto, psichologai jau seniai nustatė, kad žmonės, kurie ilgai ir daug bendrauja vienas su kitu, nesąmoningai renkasi panašaus stiliaus ir spalvinės gamos drabužius. Žmonių santykių specialistai tai aiškina tuo, kad vienodos spalvos padeda nusiteikti tam pačiam bendravimo dažniui. Pavyzdžiui, vakarų šalyse net ištisos šeimos renkasi vienodą aprangą. Tuo tarpu įsimylėjėliai be viso to dar ir visais įmanomais būdais nori pabrėžti savo jausmus bei santykius. Štai kodėl tiek daug porų renkasi vienodus drabužius.

Madų pasaulyje šiam reiškiniui netgi yra naudojamas specialus pavadinimas – angl. „couple look“, lietuviškai tai būtų galima versti kaip „vienoda poros išvaizda“. Toks stilius pradėjo formuotis Azijoje. Tai netgi tam tikra paprotys: Azijos šalyse vienodi rūbai reiškia patvirtinimą, kad mes jau pora. Europos porelėms toks stilius taip pat patiko. Juk ir čia nuo seno įsimylėjėliai mėgo įvairius ritualus, patvirtinančius jų jausmus.

Kaip žinia, drabužiai visada vaidino tam tikrą simbolinį vaidmenį. Pavyzdžiui, dar viduramžių laikais riteris meilės vardu prie savo šarvų ar ginklo pritvirtindavo juosteles tokių spalvų, kokius drabužius vilkėdavo ir jo puikioji dama. Dvidešimtajame amžiuje demonstruoti vienas kitam savo jausmus pasidarė daug paprasčiau, ypač paplitus „unisex“ stiliui, kuris susiformavo praėjusiojo amžiaus antroje pusėje. Pirmiausia, savo „lytinę priklausomybę“ prarado džinsai, o tada ir kiti vyriško kostiumo elementai, tad moteriškas garderobas pasipildė marškinėliais, kelnėmis, šortais, džemperiais ir kt. Šiuo požiūriu tai tikras įsimylėjėlių rojus. Dabar jiems tereikia įsigyti porelę vienodų megztinių, kombinezonų, džemperių, ir visi aplinkui sužinos, jog jie – pora.

Taigi, naujausia mados tendencija – džemperiai ir kombinezonai internetu poroms. Šiais laikais kiekviena įsimylėjėlių porelė nesunkiai išsirinks ir prisiderins šiuos apdarus būtent sau. Kai pasiūla tokia didelė ir įvairi, kiekviena pora gali vilkėti jų individualumą labiausiai pabrėžiančiais džemperiais ar kombinezonais – su subtiliais užrašais, linksmais paveikslėliais ar porai reikšmingais simboliais.

Parašykite komentarą