Baidarių nuoma: sportas ar pramoga?

baidariu nuomaGalvodami apie laisvalaikio pramogas, renkamės iš daugybės galimybių. Konkretus sprendimas priklauso nuo mūsų pomėgių, finansinės padėties ir metų laiko. Šiandien ypatingo lietuvių dėmesio sulaukia baidariu nuoma, suteikianti adrenalino, leidžianti pamiršti miesto šurmulį ir kasdienius rūpesčius. Nors plaukimas siejamas su karštuoju metų laiku, baidarių nuomotojai teigia, kad sulaukia vis daugiau skambučių ir orams atvėsus – plaukimas vėlyvą rudenį, žiemą ir ankstyvą pavasarį tampa išskirtine pramoga, kuri reikalauja daugiau jėgų ir ryžto.

Neatrasta Lietuva

Išskirtinis Lietuvos kraštovaizdis, dailios upės ir vingiuoti vandens keliai žavi ne tik vietinius, bet ir užsienio turistus. Skirdami itin daug dėmesio kasdieniams darbams ir rūpesčiams, pamirštame, kad gyvename išskirtinio grožio šalyje. Plaukikai džiaugiasi, kad kelionės baidarėmis leido iš naujo pažinti gimtinę ir gražiausius jos regionus. Be to, plaukimas yra nuotaikinga pramoga, atitinkanti praktiškai visų poilsiautojų poreikius – skirtingi vandens keliai tiks tiek ramias pramogas mėgstantiems keliautojams, tiek adrenalino ir linksmybių išsiilgusiems plaukikams. Konkretus maršrutas gali būti pasirenkamas ir priklausomai nuo to, su kokia kompanija plaukiate. Jei galvojate apie poilsį su šeima, vyresniais žmonėmis ar vaikais, rinkitės tiesesnius ir sraunesnius kelius. Jei plaukiate su energinga draugų kompanija, drąsiai imkitės vingiuotų ir sudėtingų upių, kurios pareikalaus ištvermės.

Aktyvus laisvalaikis ar sportas?

Nors baidarės visų pirma siejamos su pramoga, plaukimas gali tapti ir rimtu fiziniu užsiėmimu, kuris pareikalaus ištvermės, jėgų ir pasiruošimo. Baidarių nuomotojai teigia, kad konkretus sprendimas priklauso tik nuo jūsų pačių. Jei galvojate apie jaukias vasaros atostogas gamtoje, baidarės – puiki atspirtis kelionės pradžiai, keliaujant iki pasirinktos stovyklavietės. Be to, gali būti organizuojami ir kelių dienų plaukimai su nakvynėmis palapinėje. Šiuo atveju daugiausiai dėmesio sulaukia vasaros plaukimai, kuomet mėgaujamasi gaiviu vandeniu ir malonia saulės šiluma.

Jei plaukimas baidaremis jums siejasi su sportu, turėtumėte pasikalbėti su profesionaliu treneriu, kuris paaiškins, kuo ypatingas baidarės valdymas, kas yra taisyklingas sėdėjimas, kaip turėtumėte laikyti irklus, įveikti posūkius ir nugalėti srovę. Baidarių nuomotojai pažymi, kad sportuojantys plaukikai baidares nuomojasi kur kas rečiau, kadangi paprastai turi nusipirkę asmenines. Tiesa, savo jėgas norintys išbandyti plaukikai renkasi lengvesnio svorio ir tvirtesnio pagrindo laivelius, sunkesnius maršrutus ir vingiuotus upės kelius. Aktyvų sportą vertinantys plaukikai kur kas dažniau keliauja prastesnėmis oro sąlygomis – tai ne tik galimybė išbandyti savo jėgas, bet ir pabėgti nuo poilsiaujančių turistų masės.

 

Parašykite komentarą