Apyrankės – ne tik papuošalas, bet ir simbolis

Visi žmonės mėgsta puoštis. Papuošalai yra bene kiekvieno žmogaus namuose, tačiau nepaisant to, kiekvienas žmogus mėgsta atskirą papuošalų grupę – vieniems labiau patinka auskarai, kitiems – grandinėlės ir pakabukai, dar kiti be galo mėgsta žiedus, taip  pat yra žmonių, kuriems patinka apyrankės. Nesvarbu, iš ko būtų apyrankės pagamintos – ar tai sidabrinės grandinėlės, ar spalvingas karoliukų vėrinys, apyrankes-poraigalbūt auksinė, ar suverta iš gintaro, nedidukių kriauklelių ar nesunkių, nedidelių akmenukų, kurie taip pat kartais turi gydomųjų savybių.

Dauguma jau subrendusių, suaugusių žmonių apyrankes dažniausiai nešioja tik pasipuošti kokiai nors ypatingai progai. Retai pamatysime subrendusį žmogų su tokio tipo papuošalu, o jeigu ranka ir yra kažkuo papuošta, tai tebūna paprasčiausias juodas, baltas, sidabrinis ar auksinis laikrodis. Suaugę ir subrendę žmonės dažniausiai vengia papuošalų  dėl to, nes einant į darbą darbo taisyklės reikalauja nusiimti visus papuošalus, įskaitant laikrodžius ir apyrankes.

Žinoma, yra tokių suaugusių žmonių, kurie nešioja apyrankę diena iš dienos. Tačiau tai – ne paprasta sidabrinė ar auksinė grandinėlė, o gydomoji apyrankė, kuri stimuliuoja jautrius kūno taškus, kurių plaštakos ir riešo srityje yra bene keturi šimtai. Taip stimuliuodama dalį tų jautriųjų kūno taškų, apyrankė gali sustabilizuoti kraujo spaudimą, taip pat kai kurios apyrankės stabilizuoja nervų sistemą, padeda žmogui nusiraminti ir nesijausti tokiam suirzusiam, padeda atsikratyti streso.

Apyrankės nėra toks populiarus papuošalas, nešiojamas kiekvieną dieną. Šiais papuošalais dažniausiai puošiamės radę progą, eidami į gimtadienį ar kokią nors šventę. Išimtis, kodėl kartais nešiojame apyrankes kiekvieną dieną ir vengiame jas nusiimti, nes bijome pamesti – šie papuošalai mums kažką reiškia. Galbūt tai – poros apyrankė, simbolizuojanti meilę, atnešanti jausmą, kad tavo vaikinas ar tavo mergina – visada visada šalia. Gali būti, kad tai – brangaus žmogaus dovana, kurio gali būti, kad nėra šalia, o gal nebūtinai nėra šalia, tiesiog tai – labai mylimo, gerbiamo ir saugomo žmogaus dovana.

Taigi, apyrankės – papuošalai, kuriais kartais būna pasipuošiama kokia nors ypatinga proga arba nešiojama kiekvieną dieną – kaip vaistas arba kaip dovana nuo brangaus žmogaus.

Parašykite komentarą