Apsisaugojimo priemonės senovėje: kokios buvo naudojamos?

Šiandien apsisaugojimo priemonių yra labai daug ir įvairių: bene pačios populiariausios yra prezervatyvai, ne ką rečiau pasirenkamos ir kitos – pleistrai, kontraceptinės piliulės ir pan., o gaminiai nuolat tobulinami bei keičiami. Taigi, kai šiandien tokio pobūdžio prekių pasirinkimas yra iš tiesų labai didelis, telieka tik nuspręsti, kurias verta įsigyti, tačiau ar lieka laiko susimąstyti apie tai, kokios apsisaugojimo priemonė buvo naudojamos senovėje? Net ir tuo atveju, jei niekada neteko domėtis tokia tema, ko gero, tikrai turite nuostatą, jog senovėje naudotos apsisaugojimo priemonės gerokai skyrėsi nuo šiuolaikinių. Jei smalsu sužinoti, šis straipsnelis kaip tik jums – sužinosite ne vien pikantišką faktą.

Faktai, kuriuos sužinosite jau visai netrukus, yra ne tik labai pikantiški, bet ir gali priversti jus pasijausti šiek tiek nejaukiai. Vien ko verta detalė, jog legionieriai, kurie gyveno Senovės Romoje  turėjo vieną ypač netikėtą komponentą, iš kurio buvo gaminami prezervatyvai. Tai – nukautų karių oda bei gleivinės. Nesunku pastebėti, kad toks išteklius, skirtas prezervatyvų gamybai, buvo labai ribotas, todėl be minėtų komponentų  šiam gaminiui gaminti buvo naudojamos ir naminių gyvulių žarnos. Karvių, kiaulių, ožkų žarnos puikiai pasitarnaudavo gaminant prezervatyvus. Ne ką mažiau svarbu ir tai, jog tuometinių prezervatyvų išvaizdai taip pat buvo skiriamas nemenkas dėmesys – kai kurie iš jų net gi buvo dekoruojami brangakmeniais ar paprasti dekoratyviniai akmenukai.

Tačiau tai dar tikrai ne viskas – atrodo, kad senovėje gyvenę žmonės tikrai nestokojo išradingumo. Šiam tikslui buvo naudojamos ir svogūnų sultys, ir derva.

Apie 1500 – 1600 metus pradėti naudoti maišeliai su specialiomis žolelėmis. Ši priemonė ne tik padėdavo išvengti nepageidaujamo nėštumo, bet ir padėdavo apsisaugoti nuo venerinių ligų.

Kaip matyti, senovėje apsaugai buvo naudojamos iš tiesų neįprastos priemones. Tikrų tikriausia egzotika  – būtent taip būtų galima pavadinti tuometines apsisaugojimo priemones. Tik vargu, ar atsirastų drąsuolių, panorėjusių tai išbandyti. O to daryti tikrai neverta – šiandien apsisaugojimo priemonių asortimentą sudaro iš kokybiškų medžiagų pagaminti prezervatyvai, pleistrai ir pan.

Parašykite komentarą