Apie ką reikia žinoti prieš perkant kontaktinius lęšius?

Lęšiai internetu

Kontaktiniai lęšiai yra pažangiausias ir populiariausias būdas koreguoti regą. Del jų žmonės su regos sutrikimais kiekvieną dieną jaučią nepaprastą patogumą, apie kurį prieš šimtmetį nė negalėtųme pagalvoti. Šiuolaikinius minkštus kontaktinius lęšius 0išrado čekų chemikas Otto Wichterle. Šiandien kontaktiniais lęšiais naudojasi net 150 milijonų žmonių, o linzių gamybos technologijos kiekvieną dieną vis tobulėja bei užtikrina nešiotojams visišką patogumą. Patys populiariausi kontkatiniai lęšiai tai minkštieji, kietos, dujoms pralaidžios linzės, kontaktiniai lęšiai sergantiems astigmatizmu ir net plačiai kasdieniniame gyvenime bei madoje naudojami spalvoti lęšiai. Paskaitę apie šių lęšių atliekamas funkcijas matome, koks platus yra jų pasirinkimas.

Šiuo metu kontaktinių lęšių paklausa didelė. Žmonės nešiojantis akinius vis dažniau nori nešioti akinius nuo saulės, aktyviai sportuoti bei maudytis, Todėl pradeda nešioti kontaktinius lęšius. Nors dažnai atsiranda daug nepagrįstų gandų ir mitų apie kontaktinius lęšius, jie yra be abejo pati patogiausia ir moderniausia akių korekcijos priemonė. Bet ar kontaktiniai lęšiai tinka visiems?  Ar jie iš tiesų yra tokie puikūs?

Daug žmonių mano, kad nešioti kontaktinius lęšius yra nesaugus. Kai žmonės pradėjo nešioti pirmąsias linzes, tai buvo išties nepatogu ir gan pavojinga. Bet šiadienos technologijų dėka šie nepatogumai mums jau negresia. Žmonės dažniausiai nešiojo linzes, kurių naudojimosi trukmė buvo nuo 6 iki 12 mėnesių. Tokie kontaktiniai lęšiai nepraleisdavo pakankamai deguonies. Šiuolaikiniai kontaktiniai lęšiai daug patogesni, o dėl biosuderinamų gamybos medžiagų, kad akis gauna reikiamą kiekį deguonies ir nesukelia pavojaus jūsų akių ir kitų audinių sveikatai.

Kontaktiniam lęšiui skiriamas dėmesys ir dėl plačios didžiausių lęšių gamintojų paklausos jų prieinamumas vis didėja. Dabar kontaktiniai lęšiai yra lengvai prieinama prekė. Nors tam, kad prižiūrėti kontaktinius lęšius reikia netingėti ir įdėti pastangų, šiuolaikiniai kontaktiniai lęšiai užtikrina kokybę už labai padoria kainą. Jei nekenčiate valyti, dezinfekuoti, prižiūrėti lęšius, nusipirkitę linzių, kurios nešiojamos tik vieną dieną. Kasdien nešiosite naujus lęšius, o vėlai vakare sunešiotus paprasčiausiai išmesite. Taip galėsite nesivarginti su linzių priežiūra.

Kad žinoti, kiek laiko galite nešioti kontaktinius lęšius, labai svarbu žinoti iš kokių medžiagų jie pagaminti. Linzės, pagamintos iš hidrogelio yra populiariausios ir jos nešiojamos 8-12 valandas per parą. Naktį juos reikia nusiimti, kad akys pailsėtų ir gautų didesnį kiekį deguonies. Silikono hidrogelio lęšiai yra naujausi ir moderniausi ir tampa labai paklausūs dėl itin didelio deguonies pralaidumo. Tokius lęšius galite nešioti net iki 30 parų be jokio nuovargio Šios gamybos medžiagos yra nekenkia akiai, todėl gerai prie jos prisitaiko. Pasitarę su savo akių priežiūros specialistu ir atlikę reikiamus tyrimus nuspręsite, kokie lęšiai jums yra patogiausi ir kokius nešiosite kiekvieną dieną.

Parašykite komentarą